brzydkie słowa po szwedzku; jak przeklinać po szwedzku

[LIVE] Jak przeklinać po szwedzku? Sjutton! Brzydkie słowa po szwedzku

W środę, 28 kwietnia, w grupie Językowa Siłka odbyła się transmisja na żywo na temat szwedzkich przekleństw. Live’a poprowadziły Aldona oraz Magda z projektu Dalarna, a poniżej udostępniamy zapis transmisji. Prawdziwa gratka dla wszystkich osób, które chcą poznać jakże życiowe i jakże ciekawe konstrukcje używane na co dzień przez Szwedów!

Podczas tego spotkania Aldona i Magda opowiedzą Wam o szwedzkich wulgaryzmach. Jakie są typowo szwedzkie przekleństwa? Ile słów z obcych języków weszło na stałe do słownika wulgaryzmów? Dlaczego wulgaryzmami są… liczby?

Zapis transmisji live (czas trwania: 44 minuty i 44 sekundy):

Polecamy też artykuł Aldony Jak przeklinać po szwedzku: szwedzkie przekleństwa.

Patryk Topoliński

Pomysłodawca i założyciel Językowej Siłki, wyzwania Język w Rok oraz Językowego Sklepu. Wierzę, że nauka języków może być przyjemnością. Jestem psychologiem i trenerem językowym oraz poliglotą. Wierzę, że każdy język jest kluczem do nowego świata i nowej rzeczywistości. „Żyjesz tyle razy, ile znasz języków”. Ja żyję 10 razy: po polsku, angielsku, hiszpańsku, niemiecku, włosku, grecku, francusku, szwedzku, rosyjsku i portugalsku (wariant brazylijski). Jestem autorem książek na temat samodzielnej nauki języków (ponad 4000 Czytelników), twórcą autorskiej metody i kursu online Język w Rok. Prowadziłem też wykłady na uczelniach (m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Warszawskim) oraz współpracowałem z przedsiębiorcami i sportowcami, pomagając im osiągać językowe cele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

✅ ZAPISY NA KURS MOJEJ AUTORSKIEJ METODY JĘZYK W ROK | Sprawdź szczegóły teraz! ⭐️