brzydkie słowa po szwedzku; jak przeklinać po szwedzku

[LIVE] Jak przeklinać po szwedzku? Sjutton! Brzydkie słowa po szwedzku

W środę, 28 kwietnia, w grupie Językowa Siłka odbyła się transmisja na żywo na temat szwedzkich przekleństw. Live’a poprowadziły Aldona oraz Magda z projektu Dalarna, a poniżej udostępniamy zapis transmisji. Prawdziwa gratka dla wszystkich osób, które chcą poznać jakże życiowe i jakże ciekawe konstrukcje używane na co dzień przez Szwedów!

Podczas tego spotkania Aldona i Magda opowiedzą Wam o szwedzkich wulgaryzmach. Jakie są typowo szwedzkie przekleństwa? Ile słów z obcych języków weszło na stałe do słownika wulgaryzmów? Dlaczego wulgaryzmami są… liczby?

Zapis transmisji live (czas trwania: 44 minuty i 44 sekundy):

Polecamy też artykuł Aldony Jak przeklinać po szwedzku: szwedzkie przekleństwa.

Patryk Topoliński

Pomysłodawca i założyciel Językowej Siłki oraz wyzwania Język w Rok. Psycholog międzykulturowy. Czerpie radość z odkrywania świata po: polsku, angielsku, hiszpańsku, rosyjsku, szwedzku, włosku, francusku, grecku, niemiecku oraz portugalsku (akcent brazylijski). Wierzy, że nauka języków może być przyjemnością oraz pomaga ludziom odkrywać naukę języków na nowo. Autor książki “Językowa Siłka – skuteczne metody nauki języków” oraz podręcznika “Matura z języka na 100%”. Pracuje jako Trener Językowy i zarządza Językowym Sklepem. Oprócz tego jest gospodarzem grupy Językowa Siłka na Facebooku, prowadzi językowego Instagrama @jezykwrok, a na YT oraz Facebooku opowiada o wyzwaniu Język w Rok oraz o wszystkim, co związane z językowym stylem życia!