Język norweski i życie w Norwegii – Językowe Rozmowy: Patryk Topoliński & Magda Szczepańska (odcinek #2)

Rozmowa Patryka Topolińskiego @jezykwrok z Magdą Szczepańską z projektu @trolltunga.norweski Tematem język norweski oraz wszelkie aspekty życia w Norwegii. Magda to pasjonatka języka norweskiego i Norwegii, założycielka szkoły Trolltunga oraz organizatorka Nordic Talking Festival, na którym co roku spotykają się miłośnicy kultur i języków północy!

Rozmowa została przeprowadzona za pośrednictwem transmisji na żywo na platformie Instagram. Z tego względu na samym dole tego wpisu zamieszczamy „okienko”, będące bezpośrednim odnośnikiem do rozmowy.


Językowe Rozmowy

Językowe Rozmowy to seria, w której rozmawiam o językach, kulturach, podróżach, psychologii, życiu i odkrywaniu świata z fascynującymi rozmówcami.

Odcinek #2

Magda Szczepańska Językowa Siłka

Magda Szczepańska:

Jestem przede wszystkim pasjonatką języka norweskiego i wierzę, że każdy jest w stanie się go nauczyć. Fascynuje mnie daleka Północ i tajemnice nordyckich kultur. Mieszkałam ponad cztery lata w Oslo, gdzie studiowałam, pracowałam, poznawałam tamtejszych ludzi i ich zwyczaje. Swoją wiedzę i wartości przekazuję dzisiaj wraz z zespołem lektorów w założonej przez siebie szkole języka norweskiego Trolltunga. Mimo iż przez całe liceum intensywnie uczyłam się języka francuskiego, a wcześniej rosyjskiego, to jednak zdecydowanie najłatwiej wpadają mi w ucho wszystkie germańskie. W tym obszarze planuję swój dalszy językowy rozwój.

Patryk Topoliński

Patryk Topoliński:

Pomysłodawca i założyciel Językowej Siłki oraz wyzwania Język w Rok. Czerpie radość z odkrywania świata po: polsku, angielsku, hiszpańsku, rosyjsku, szwedzku, włosku, francusku, grecku, niemiecku oraz portugalsku (akcent brazylijski). Wierzy, że nauka języków może być przyjemnością oraz pomaga ludziom odkrywać naukę języków na nowo. Autor książki “Językowa Siłka – skuteczne metody nauki języków” oraz podręcznika “Matura z języka na 100%”. Pracuje jako Trener Językowy i zarządza Językowym Sklepem. Oprócz tego jest gospodarzem grupy Językowa Siłka na Facebooku, prowadzi językowego Instagrama @jezykwrok, a na YT oraz Facebooku opowiada o wyzwaniu Język w Rok oraz o wszystkim, co związane z językowym stylem życia!

 

„Język norweski i życie w Norwegii: ludzie, praca, studia, pieniądze”:
Patryk Topoliński & Magda Szczepańska

 

Patryk Topoliński

Pomysłodawca i założyciel Językowej Siłki, wyzwania Język w Rok oraz Językowego Sklepu. Wierzę, że nauka języków może być przyjemnością. Jestem psychologiem i trenerem językowym oraz poliglotą. Wierzę, że każdy język jest kluczem do nowego świata i nowej rzeczywistości. „Żyjesz tyle razy, ile znasz języków”. Ja żyję 10 razy: po polsku, angielsku, hiszpańsku, niemiecku, włosku, grecku, francusku, szwedzku, rosyjsku i portugalsku (wariant brazylijski). Jestem autorem książek na temat samodzielnej nauki języków (ponad 4000 Czytelników), twórcą autorskiej metody i kursu online Język w Rok. Prowadziłem też wykłady na uczelniach (m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Warszawskim) oraz współpracowałem z przedsiębiorcami i sportowcami, pomagając im osiągać językowe cele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do 28 000+ osób, które co środę otrzymują ode mnie newsletter z najlepszymi metodami nauki języków, które opracowuję jako mgr psycholog z doświadczeniem w samodzielnej nauce 11 języków. 📬 ⭐️ Praktyczna wiedza, co tydzień, prosto do Twojej skrzynki mailowej. ⭐️