językowe rozmowy

Teoria & Praktyka –Językowe Rozmowy: Patryk Topoliński & Jagoda Ratajczak (odcinek #1)

Na Instagramie @jezykwrok wystartowała nowa seria, a mianowicie „Językowe Rozmowy”. Językowe Rozmowy to seria, w której rozmawiamy z fascynującymi gośćmi o językach, kulturach, podróżach, psychologii, życiu i odkrywaniu świata. W czwartek, 8 kwietnia 2021, miał miejsce odcinek nr 1, a gościem Patryka Topolińskiego była Jagoda Ratajczak.


Zapraszam bardzo serdecznie na nagranie rozmowy, w którym porównujemy nasze doświadczenia związane z nauką języków. Ja wypowiadam się z perspektywy poligloty-praktyka, Jagoda zaś z perspektywy osoby będącej językoznawcą oraz tłumaczem przysięgłym. Przed nagraniem sam byłem ciekaw co z tego będzie. Czy raczej „teoria vs praktyka; wielka bitwa” czy może „teoria & praktyka; idealne uzupełnienie”. W następnych tygodniach czekają nas kolejne odcinki, do których będę zapraszał gości ze świata języków i nie tylko! 🙂

Postanowiliśmy, że główne wątki rozmowy wybierze nasza językowa społeczność, dlatego nasze spotkanie odbyło się w formie transmisji na żywo na Instagramie. Udział widzów na czacie i ich zaangażowanie miały duży wpływ na przebieg rozmowy, za co pięknie dziękujemy!

Zapis transmisji wszystkich odcinków Językowych Rozmów będzie dostępny na moim profilu instagramowym @jezykwrok w zakładce IGTV. Ważne – nagranie będzie dostępne tylko na Instagramie, nie będzie go na Facebooku. Zachęcam tym samym do zaobserwowania profilu @jezykwrok, tym bardziej, że zapowiedzi nowych odcinków pojawiają się regularnie, a oprócz tego na moim profilu można na bieżąco śledzić kulisy wyzwania Język w Rok oraz działalności Językowej Siłki!

Zapraszam, Patryk Topoliński

Językowe Rozmowy

Językowe Rozmowy to seria, w której rozmawiam o językach, kulturach, podróżach, psychologii, życiu i odkrywaniu świata z fascynującymi rozmówcami.

Odcinek #1: Jagoda Ratajczak

jagoda ratajczak

Jagoda Ratajczak:

Filolożka, tłumaczka przysięgła i konferencyjna, członkini Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS oraz Związku Zawodowego Tłumaczy Przysięgłych. Absolwentka Wydziału Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Jako sferę badań (i działań) upodobała sobie psycholingwistykę, naukę o dwujęzyczności i akwizycji języka, w której próbuje odnaleźć odpowiedzi na pytania nurtujące ją od dzieciństwa.

Patryk Topoliński

Patryk Topoliński:

Pomysłodawca i założyciel Językowej Siłki oraz wyzwania Język w Rok. Czerpie radość z odkrywania świata po: polsku, angielsku, hiszpańsku, rosyjsku, szwedzku, włosku, francusku, grecku, niemiecku oraz portugalsku (akcent brazylijski). Wierzy, że nauka języków może być przyjemnością oraz pomaga ludziom odkrywać naukę języków na nowo. Autor książki “Językowa Siłka – skuteczne metody nauki języków” oraz podręcznika “Matura z języka na 100%”. Pracuje jako Trener Językowy i zarządza Językowym Sklepem. Oprócz tego jest gospodarzem grupy Językowa Siłka na Facebooku, prowadzi językowego Instagrama @jezykwrok, a na YT oraz Facebooku opowiada o wyzwaniu Język w Rok oraz o wszystkim, co związane z językowym stylem życia!

Językowe Rozmowy – Teoria VS Praktyka:
Patryk Topoliński & Jagoda Ratajczak

Rozmowa została przeprowadzona za pośrednictwem transmisji na żywo na platformie Instagram. Z tego względu poniżej zamieszczamy okienko”, będące bezpośrednim odnośnikiem do rozmowy.

Patryk Topoliński

Pomysłodawca i założyciel Językowej Siłki, wyzwania Język w Rok oraz Językowego Sklepu. Wierzę, że nauka języków może być przyjemnością. Jestem psychologiem i trenerem językowym oraz poliglotą. Wierzę, że każdy język jest kluczem do nowego świata i nowej rzeczywistości. „Żyjesz tyle razy, ile znasz języków”. Ja żyję 10 razy: po polsku, angielsku, hiszpańsku, niemiecku, włosku, grecku, francusku, szwedzku, rosyjsku i portugalsku (wariant brazylijski). Jestem autorem książek na temat samodzielnej nauki języków (ponad 4000 Czytelników), twórcą autorskiej metody i kursu online Język w Rok. Prowadziłem też wykłady na uczelniach (m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Warszawskim) oraz współpracowałem z przedsiębiorcami i sportowcami, pomagając im osiągać językowe cele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do 28 000+ osób, które co środę otrzymują ode mnie newsletter z najlepszymi metodami nauki języków, które opracowuję jako mgr psycholog z doświadczeniem w samodzielnej nauce 11 języków. 📬 ⭐️ Praktyczna wiedza, co tydzień, prosto do Twojej skrzynki mailowej. ⭐️