Mela Mańkowska – mini wywiady z Językowymi Siłaczami #07

Przed Wami, bez zbędnego wstępu – Mela Mańkowska!

Wywiady z Językowymi Siłaczami swoją premierę mają co piątek w grupie Językowa Siłka na Facebooku. Wywiad z Melą ukazał się oryginalnie w tym miejscu i tam też miała miejsce dyskusja członków naszej społeczności dotycząca tej rozmowy. 

Opowiedz nam swoją językową historię jakich języków się uczysz i dlaczego?

Uczę się języka hiszpańskiego — jestem w klasie dwujęzycznej od 6 lat (gimnazjum i liceum), uważam, że to o tyle ciekawe, że mam kilka przedmiotów (literatura hiszpańska, historia Hiszpanii i geografia Hiszpanii) z nativami. Poza tym uczę się w szkole angielskiego i samodzielnie norweskiego.

Jakie są Twoje ulubione metody nauki języków? Jak w tym momencie wygląda Twoja nauka?

Lubię uczyć się z nativami i poprzez konwersacje. Jednocześnie bardzo ważne są dla mnie notatki, na przykład z gramatyki.

A jakie są w tym momencie Twoje największe językowe zagwozdki? Z czym masz problemy, jak starasz się sobie z nimi radzić oraz w czym inni Siłacze mogliby Ci pomóc?

Mam mały problem z wymową norweskiego, ale jako że to dopiero początek, sądzę, że dam radę to opanować. Przy nauce języków zawsze największym problemem jest u mnie czas i systematyczność.

Powiedz coś więcej o sobie czym się zajmujesz w życiu? Co jest dla Ciebie ważne? Jakie masz pasje, co Cię inspiruje?

Jestem licealistką, mam nadzieję, że już niedługo studentką filologii norweskiej lub studiów śródziemnomorskich. Poza szkołą zajmuję się instagramem, robieniem kreatywnych notatek i czytaniem. W życiu ważny jest dla mnie samorozwój i perfekcja, ale także podróże i odkrywanie świata.

Czy chciałbyś przekazać Językowym Siłaczom coś jeszcze od siebie?

Na pewno chcę życzyć wszystkim miłego dnia i powodzenia w nauce!

Redakcja

Wierzymy, że nauka języków może być przyjemnością. Że otwartość na ludzi i kultury jest siłą napędową nowoczesnego świata. Inspirujemy Polaków do nauki języków. Z nami żaden język nie jest obcy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do 28 000+ osób, które co środę otrzymują ode mnie newsletter z najlepszymi metodami nauki języków, które opracowuję jako mgr psycholog z doświadczeniem w samodzielnej nauce 11 języków. 📬 ⭐️ Praktyczna wiedza, co tydzień, prosto do Twojej skrzynki mailowej. ⭐️