Nina Malinowska – mini wywiady z Językowymi Siłaczami #02

Przed Wami, bez zbędnego wstępu – Nina Malinowska!

Wywiady z Językowymi Siłaczami swoją premierę mają co piątek w grupie Językowa Siłka na Facebooku. Wywiad z Niną ukazał się oryginalnie w tym miejscu i tam też miała miejsce dyskusja członków naszej społeczności dotycząca tej rozmowy. 

Opowiedz nam swoją językową historię jakich języków się uczysz i dlaczego?

Uczę się obecnie hiszpańskiego, niemieckiego, portugalskiego w wersji brazylijskiej i angielskiego, na swój come back czeka chiński mandaryński i na naukę w kolejce czeka włoski. To 6 docelowych języków.

Jakie są Twoje ulubione metody nauki języków? Jak w tym momencie wygląda Twoja nauka?

Najbardziej lubię pracę z fiszkami i aplikacjami, ale lubię też zwykle książki i kocham przepisywać, robić własne notatki, skojarzenia.

A jakie są w tym momencie Twoje największe językowe zagwozdki? Z czym masz problemy, jak starasz się sobie z nimi radzić oraz w czym inni Siłacze mogliby Ci pomóc?

Znaleźć wystarczająco czasu aby dalej walczyć z niemieckim do którego muszę wrócić mimo że go nie lubię…

Szlifowanie hiszpańskiego nie zaniedbując portugalskiego, a to nie takie łatwe, bo jak się fokusuje na jednym to mi się akcent w drugim psuje i muszę dbać o równowagę. Znam metody znajdowania czasu, ale nadal jeszcze mam trudności z planowaniem, a nie dzielę języków na tygodnie, staram się łączyć.

Chętnie bym poznała ciekawe stronki online, kursy YouTube do niemieckiego przystępne, bez nadmiaru gramatyki, typowo użytkowe do komunikacji.

Powiedz coś więcej o sobie czym się zajmujesz w życiu? Co jest dla Ciebie ważne? Jakie masz pasje, co Cię inspiruje?

Moją pasją są podróże, one inspirują mnie do życia, pracy i języków. Dzięki zaplanowanej wyprawie do Brazylii nauczyłam się brazylijskiej wersji portugalskiego w 5,5 miesiąca do poziomu komunikatywnego i mogłam rozmawiać z nativami którzy nie znali angielskiego ani hiszpańskiego i okazało się to zbawienne.

Stąd też zdjęcie ze znajomą z Manaus, poznaną przy wodospadach Iguazu z którą ponad pół dnia rozmawiałam tylko w jej ojczystym języku. To najlepsza motywacja 💖

Czy chcesz przekazać Językowym Siłaczom coś jeszcze od siebie?

Że chcieć to móc, warto marzyć i realizować marzenia, bez względu czy to podróż w znane lub nieznane, czy to język w rok a może w pół roku same podstawy czy kilka lat i dążenie do perfekcji. Ważne żeby wiedzieć co chcemy i to realizować.

Redakcja

Wierzymy, że nauka języków może być przyjemnością. Że otwartość na ludzi i kultury jest siłą napędową nowoczesnego świata. Inspirujemy Polaków do nauki języków. Z nami żaden język nie jest obcy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do 28 000+ osób, które co środę otrzymują ode mnie newsletter z najlepszymi metodami nauki języków, które opracowuję jako mgr psycholog z doświadczeniem w samodzielnej nauce 11 języków. 📬 ⭐️ Praktyczna wiedza, co tydzień, prosto do Twojej skrzynki mailowej. ⭐️