Nordic Talking 2019: najlepszy festiwal o Północy

Jeśli uwielbiasz sztukę Edvarda Muncha, do Ikei jeździsz tylko po to, by móc skosztować szwedzkich köttbullar i po cichu marzy ci się polowanie na zorzę polarną na Islandii, to jest duża szansa, że wpisujesz się w definicję „miłośnika Północy”. A to oznacza, że w dniach 6-7 kwietnia 2019 roku nie może Cię zabraknąć na drugiej edycji Festiwalu Nordic Talking.

W dniach 6-7 kwietnia 2019 roku Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zamieni się w prawdziwą mekkę dla pasjonatów krajów nordyckich. To tam zgromadzą się najważniejsi blogerzy i youtuberzy, którzy na co dzień przybliżają nam tamtejszą kulturę. Na tegorocznej edycji będziemy gościć influencerów z Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Islandii, czy Wysp Owczych. Część z nich wystąpi we własnych prezentacjach, podczas gdy inni poprowadzą rozmowy z uznanymi znawcami tematyki północnej. Emiliana Konopka z bloga Utulę THULE podyskutuje o sagach islandzkich z Jackiem Godkiem, który wiele z nich przetłumaczył osobiście, natomiast Anna Dutka z bloga Recenzentka przepyta dla was z jedną z najsłynniejszych szwedzkich pisarek, Majgull Axelsson. Ale to nie wszystko.

Tutaj znajdziesz listę wszystkich prelekcji i warsztatów!

Podczas Nordic Talking dowiecie się również, jak tanio podróżować po najdroższych zakątkach Europy. A opowiedzą o tym autorki blogów Pofikasz? o Szwecji po polsku, Kierunek: Dania, Marchewkowa Skandynawia oraz Kierunek Norwegia. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy północnych przysmaków. Lara Gessler przedstawi bowiem swoją interpretację kuchni szwedzkiej, a Aleksandra Michta-Juntunen z bloga Fińskie smaki zabierze was w kulinarną podróż po Finlandii. Tegoroczna edycja to także interesujące panele dyskusyjne, podczas których będziecie mogli posłuchać m.in. blogerek parentingowych w rozmowie o wychowaniu dziecka w stylu skandynawskim. Z kolei reprezentanci uczelni, które oferują kierunki nordyckie, spróbują was przekonać dlaczego taki wybór może się okazać strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak nie planujecie rozpoczynać studiów, by nauczyć się tamtejszych języków, to nic straconego. Przychodzimy do was z propozycją warsztatów językowych, podczas których będziecie mieli szansę liznąć każdego z nich!

Warsztat o tym jak efektywnie i samodzielnie uczyć się języków, poprowadzi też redaktor naczelny Językowej Siłki, Patryk Topoliński. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak uczyć się języków – nie tylko tych skandynawskich – wpadnij na warsztat Patryka, w sobotę o 6 kwietnia o godzinie 17!

Tu możesz się zapisać na warsztat Patryka: https://nordictalking-jakuczycsiejezykow.evenea.pl/

Jeśli wciąż nie daliście się przekonać to koniecznie zajrzyjcie na stronę internetową www.nordic-talking.pl, a także śledźcie naszego fanpage’a na Facebooku. To tam ogłaszamy wszystkie punkty programu, a, uwierzcie, przed nami jeszcze wiele atrakcji! Jedno jest pewne, jeśli Północ jest ci tak bliska jak nam, to twoja obecność podczas drugiej edycji Nordic Talking jest obowiązkowa! Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do 28 000+ osób, które co środę otrzymują ode mnie newsletter z najlepszymi metodami nauki języków, które opracowuję jako mgr psycholog z doświadczeniem w samodzielnej nauce 11 języków. 📬 ⭐️ Praktyczna wiedza, co tydzień, prosto do Twojej skrzynki mailowej. ⭐️