Islandia oraz język islandzki – Językowe Rozmowy: Patryk Topoliński & Klaudia Gargaś (odcinek #3)

Zapraszam na moją rozmowę z Klaudią Gargaś @poislandzku 😊 Temat rozmowy? Oczywiście Islandia oraz język islandzki! 🌋💙

Rozmowa została przeprowadzona za pośrednictwem transmisji na żywo na platformie Instagram. Z tego względu na samym dole tego wpisu zamieszczamy „okienko”, będące bezpośrednim odnośnikiem do rozmowy.


Językowe Rozmowy

Językowe Rozmowy to seria, w której rozmawiam o językach, kulturach, podróżach, psychologii, życiu i odkrywaniu świata z fascynującymi rozmówcami.

Odcinek #3

Klaudia Gargaś:

Klaudia jest z wykształcenia lingwistką od prawie pięciu lat mieszka na Islandii, którą świadomie wybrała na swój drugi dom. Pod wieloma względami utożsamia się z islandzkim społeczeństwem i zadomowiła się na wyspie, jednak dostrzega masę różnic między Islandczykami a Polakami i innymi narodowościami, których w Islandii nie brakuje. Wiele sytuacji w nowym kraju ją zszokowało, zbulwersowało, a wiele zachwyciło i pozwoliło odnaleźć spokój. Języka islandzkiego zaczęła uczyć się krótko po przeprowadzce i dziś dzieli się swoją wiedzą (również z zakresu innych języków) z innymi. Jest mamą dwóch dziewczynek, w których płynie krew zarówno polska, jak i islandzka, oraz żoną Islandczyka.

Patryk Topoliński

Patryk Topoliński:

Pomysłodawca i założyciel Językowej Siłki oraz wyzwania Język w Rok. Czerpie radość z odkrywania świata po: polsku, angielsku, hiszpańsku, rosyjsku, szwedzku, włosku, francusku, grecku, niemiecku oraz portugalsku (akcent brazylijski). Wierzy, że nauka języków może być przyjemnością oraz pomaga ludziom odkrywać naukę języków na nowo. Autor książki “Językowa Siłka – skuteczne metody nauki języków” oraz podręcznika “Matura z języka na 100%”. Pracuje jako Trener Językowy i zarządza Językowym Sklepem. Oprócz tego jest gospodarzem grupy Językowa Siłka na Facebooku, prowadzi językowego Instagrama @jezykwrok, a na YT oraz Facebooku opowiada o wyzwaniu Język w Rok oraz o wszystkim, co związane z językowym stylem życia!

„Islandia oraz język islandzki:
Patryk Topoliński & Klaudia Gargaś

 

Patryk Topoliński

Pomysłodawca i założyciel Językowej Siłki, wyzwania Język w Rok oraz Językowego Sklepu. Wierzę, że nauka języków może być przyjemnością. Jestem psychologiem i trenerem językowym oraz poliglotą. Wierzę, że każdy język jest kluczem do nowego świata i nowej rzeczywistości. „Żyjesz tyle razy, ile znasz języków”. Ja żyję 10 razy: po polsku, angielsku, hiszpańsku, niemiecku, włosku, grecku, francusku, szwedzku, rosyjsku i portugalsku (wariant brazylijski). Jestem autorem książek na temat samodzielnej nauki języków (ponad 4000 Czytelników), twórcą autorskiej metody i kursu online Język w Rok. Prowadziłem też wykłady na uczelniach (m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Warszawskim) oraz współpracowałem z przedsiębiorcami i sportowcami, pomagając im osiągać językowe cele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do 28 000+ osób, które co środę otrzymują ode mnie newsletter z najlepszymi metodami nauki języków, które opracowuję jako mgr psycholog z doświadczeniem w samodzielnej nauce 11 języków. 📬 ⭐️ Praktyczna wiedza, co tydzień, prosto do Twojej skrzynki mailowej. ⭐️