W dzisiejszym artykule chciałbym zrecenzować aplikację Babbel. Na początku napiszę jakich języków możemy się z tą apką uczyć, dlaczego jest inna od większości aplikacji do nauki języków i jak w zasadzie działa. Następnie natomiast opiszę swoje doświadczenia z nauki z Babbel, a potem dodam jak wykorzystać jak najlepiej czas z nią spędzony. I tak właśnie ta recenzja Babbel będzie wyglądała. Nie będzie to artykuł krótki, gdyż wychodzę z założenia, że jeśli coś Wam recenzuję, a tym bardziej jeśli coś Wam polecam, to chcę opisać wszystkie najważniejsze elementy tego narzędzia. Cóż mogę rzec – zapraszam do lektury!
Na ten moment w języku polskim dostępne są kursy angielskiego oraz niemieckiego. Jeśli natomiast znasz język angielski, możesz w Babbel uczyć się: duńskiego, niderlandzkiego, francuskiego, indonezyjskiego, włoskiego, norweskiego, polskiego, portugalskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, szwedzkiego oraz tureckiego.
Istnieją też różne inne kombinacje i można choćby uczyć się rosyjskiego po włosku lub indonezyjskiego po szwedzku (oraz dziesiątki innych połączeń). Ale to już tak tylko zaznaczam w ramach ciekawostki. Jeśli znasz kilka języków, zdecydowanie warto posprawdzać różne kombinacje. Tym bardziej, że nauka jednego języka obcego, poprzez drugi język obcy, jest wspaniałym sposobem na doskonalenie obu tych języków.
Warto też pamiętać, że różne kursy różnią się zawartością, więc przed wykupieniem subskrypcji warto upewnić się, co dokładnie dany kurs zawiera. Wszystkie kursy są też na bieżąco aktualizowane i rozszerzane. Pojawiają się nowe lekcje, tematy i wyjaśnienia. Zawsze możesz pobrać aplikację i sprawdzić – jeszcze przed wykupieniem subskrypcji – jakie kursy są dostępne. W darmowej wersji aplikacji możesz także przetestować pojedyncze lekcje z każdego kursu.
Niektóre z kursów dostępnych przy nauce angielskiego po polsku (po prawej) oraz niektóre z kursów dostępnych przy nauce hiszpańskiego po angielsku (po lewej). Oczywiście to tylko część dostępnych kursów – po polsku angielskiego można uczyć się od zera aż do poziomu zaawansowanego.
Dlaczego ta aplikacja jest inna?
Większości osób aplikacje do nauki języków kojarzą się z prostym programem, w którym trochę czasami sobie poklikamy, aby do głowy wpadło kilka nowych słówek. Tymczasem w przypadku Babbel, sytuacja wygląda zgoła inaczej. W zasadzie jest to cały, kompleksowy kurs językowy… w formie aplikacji na telefon.
Co ważne, w Babbel mamy nie tylko słownictwo. Oprócz tego twórcy aplikacji przygotowali dla nas wyjaśnienia gramatyczne, które na bieżąco tłumaczą nam wszystkie nowe struktury oraz oddzielne ćwiczenia z gramatyki. Ponadto nie pomijamy też nauki wymowy, a notki kulturowe pozwalają nam lepiej zrozumieć kontekst, w jakim dany język wpływa na kulturę, a kultura na język. Przykłady w zadaniach nie są wzięte “z kosmosu”, ale bazują na zjawiskach ważnych w danym kręgu językowo-kulturowym. Dlatego oprócz słownictwa i gramatyki, poznamy też nazwy miast, rzek, najważniejszych organizacji. Sporo jest też w Babbel języka potocznego oraz różnych powiedzonek. W kursach ogólnych nauka opiera się o dialogi z życia codziennego.
W jakim stopniu mogę się nauczyć języka z tą aplikacją?
Krótka zabawa w pytania i odpowiedzi. Czy z Babbel osiągnę poziom A1 w nowym języku? Jasne, nawet w kilka tygodni. A poziom A2? Pewnie, że tak. No dobrze, a B1? Tak, zakres słownictwa i gramatyki w apce Babbel pozwoli Ci opanować język na tym poziomie. A B2? Czy jest możliwe z Babbel osiągnąć płynność językową? To zależy od języka, jakiego chcesz się nauczyć, ale w wielu przypadkach w istocie jest to możliwe, co sam sprawdziłem na przykładzie języka portugalskiego. Podsumowując ten wątek, większość kursów Babbel pozwoli Ci osiągnąć poziom B1 w Twoim nowym języku, a w niektórych przypadkach możesz nawet osiągnąć poziom B2 (nie wiesz o co chodzi z tymi poziomami? zajrzyj do tego artykułu!).
Tak, Babbel to zdecydowanie nie jest aplikacja, z którą poznamy jedynie podstawy podstaw. Zamiast tego, jest to dla nas narzędzie, z którym jesteśmy w stanie opanować język do poziomu swobodnej komunikacji z native speakerami. Oczywiście pod warunkiem, że oprócz nauki fundamentów językowych z apką, będziemy również używać języka w praktyce!
A oto przykładowa notka językowo-kulturowa dotycząca jednego ze zdań z dialogu (po lewej) oraz ćwiczenia z wyjaśnieniami gramatycznymi (po prawej). Na zdjęciach kurs języka portugalskiego po angielsku.
Jak działa aplikacja Babbel?
Kursy ogólne
Zdecydowanie najważniejszym elementem aplikacji Babbel są wielowymiarowe kursy językowe. Zakres tych kursów różni się oczywiście w zależności od języka. Zawsze zaczynamy od kilku lekcji na rozruszanie i nasze “pierwsze kroki” w języku, a następnie prowadzeni przez apkę za rękę przechodzimy kolejne etapy nauki języków. Są kursy dla początkujących, następnie średnio-zaawansowanych, a czasami nawet dla zaawansowanych. Można je realizować w dowolnej kolejności, szkoda jedynie, że nie ma nic na kształt testu poziomującego.
Nazywam te kursy ogólnymi, ponieważ uczą one wszystkich fundamentów językowego rzemiosła: słownictwa, gramatyki oraz wymowy, a w dodatku dają nam możliwość lepszego zrozumienia kultury kraju, w którym używa się języka, którego się uczymy. Nasza nauka opiera się głównie o dialogi z życia codziennego, które pomagają nam zrozumieć jakiego słownictwa native speakerzy używają w codziennych rozmowach. Każdy dialog to także okazja, aby przemycić nam do głowy – w przyjemny i lekki sposób – nowe zagadnienia gramatyczne. Dzięki temu, że widzimy jak różne struktury wyglądają w praktyce, możemy się uczyć gramatyki w sposób intuicyjny. Jednakże analityczne umysły też nie będą zawiedzione, ponieważ każde nowe zagadnienie gramatyczne jest też wyjaśniane w formie tabelek i reguł.
Każdy kurs podzielony jest na poszczególne lekcje, które podzielone są tematycznie i krok po kroku wprowadzają nas do nowego języka. Poznane słownictwo ćwiczymy również w różnego rodzaju mini-gierkach, a następnie powtarzamy zgodnie ze specjalnym algorytmem (o tym w opisie systemu powtórek). Zazwyczaj jeden temat obejmuje dwie lub trzy lekcje z nowym słownictwem i gramatyką, a także lekcję powtórkową, w której utrwalamy wiedzę. W toku kursu poznajemy najważniejsze na danym etapie nauki słownictwo, a gramatyka wprowadzana jest stopniowo. Oprócz tego kurs jest przeplatany ćwiczeniami na wymowę. Jeśli mamy taką ochotę, aplikacja może nas testować, czy dobrze wymawiamy dane słowo lub zwrot wykorzystując funkcję rozpoznawania mowy.
Kursy tematyczne/dodatkowe
Bardzo ciekawe jest też to, że sposób, w jaki stworzona jest apka Babbel pozostawia użytkownikowi spore pole do popisu w kwestii dobierania kolejności przerabianego materiału oraz dostosowywania kursu do swoich potrzeb. Możesz jednocześnie realizować kurs ogólny, w którym nauczysz się najważniejszych struktur gramatycznych oraz słownictwa, którego najczęściej używamy w życiu codziennym, a w tym samym czasie realizować też dodatkowo kursy słownictwa, z dziedzin, które przydadzą Ci się w rozmowach. Oprócz tego dostępne są też kursy tematyczne/dodatkowe.
Drugim ciekawym aspektem jest fakt, iż aplikacja cały czas jest udoskonalana, a co za tym idzie bardzo często pojawiają się nowe kursy tematyczne, nowe działy słownictwa, nowe lekcje, nowe możliwości. Podejrzewam, że trwają również prace nad dostępnością nowych języków.
Tureckie imiona i szwedzkie nazwiska
Jeśli chodzi o kursy tematyczne, przede wszystkim mamy sporo lekcji dotyczących poszczególnych zagadnień gramatycznych. Dlatego jeśli przegapiłeś coś z gramatyki w kursie ogólnym lub zaczynasz naukę od wyższego poziomu takie kursy gramatyczne będą dla Ciebie jak znalazł. Świetne są też kursy odświeżające (refresher), które pozwalają wrócić do nauki fałszywym początkującym (czyli osobom, które uczyły się języka jakiś czas temu, ale nie używały go od dłuższego czasu). Kolejną kategorią kursów tematycznych są kursy związane z wymową. Znajdziemy tam zarówno lekcje pozwalające nam dokładnie zrozumieć zasady stojące za tym, że daną samogłoskę lub spółgłoskę wymawiamy tak, a nie inaczej, ale nawet kurs… łamaczy językowych.
Ponadto ciekawym rozwiązaniem są także kursy języka związanego z danym zawodem lub też językiem biznesowym. Oprócz tego możemy też skorzystać z przyspieszonych kursów słownictwa niezbędnego w przypadku wyjazdu na wakacje, bądź też pomocnych lekcji na temat słówek zwanych false friends oraz true friends. Warto też dodać, że kursy tematyczne różnią się w zależności od języka i są dostosowywane do specyfiki danego kręgu językowo-kulturowego oraz języka potocznego. I tak na przykład w przypadku języka hiszpańskiego znajdziemy kurs dotyczący jedzenia w Hiszpanii i Ameryce Południowej. Przy nauce szwedzkiego możemy z kolei przerobić kurs będący podróżą po szwedzkich miastach oraz kurs… szwedzkich nazwisk. Myśleliście, że nie ma kursu o imionach? Otóż jest, dokładniej o imionach tureckich w kursie tego języka.
Muszę przyznać, że przerobienie kursu z brazylijskimi łamaczami językowymi było bardzo ciekawą formą rozrywki. Przy okazji pozwoliło mi też nauczyć się wielu nowych słówek oraz udoskonalić moją wymowę.
Przykładowe kursy angielskiego zawodowego (po lewej) oraz niemieckiego biznesowego (po prawej).
Kursy słownictwa
Zła wiadomość jest taka, że kursy słownictwa nie są dostępne jeśli korzystamy z apki po polsku. Mam swoją drogą nadzieję, że to niedługo się zmieni. Dobra z kolei taka, że jeśli ktoś z Was zna angielski i zdecyduje się korzystać z Babbel w tym języku, to zakres słownictwa, którego jesteśmy się w stanie nauczyć jest naprawdę, naprawdę szeroki. Muszę przyznać, że po przerobieniu większości kursu słownictwa w języku portugalskim, zauważyłem naprawdę wielką różnicę w swobodzie, z jaką mogłem rozmawiać wzmocniony o dodatkowe zasoby wiedzy.
W językach mniej popularnych, takich jak indonezyjski czy niderlandzki możemy się nauczyć około 2000 słów i 200 użytecznych wyrażeń [ciekawostka: wiedzieliście, że w języku indonezyjskim jest sporo zapożyczeń właśnie z niderlandzkiego? powód? Indonezja była onegdaj niderlandzką kolonią]. Natomiast w przypadku bardziej popularnych języków (np. hiszpański, portugalski, francuski, niemiecki) jest to około 3000 słów oraz 1000 przydatnych wyrażeń z kilkudziesięciu różnych kategorii! Od oczywistych jak czas wolny, czy jedzenie, poprzez te mniej oczywiste jak morskie zwierzęta, aż po te nieco szalone jak choćby zaawansowane słownictwo związane ze sztuką picia wina.
W każdej lekcji słownictwa poznajemy około 10 słówek. Najpierw są one przedstawiane razem z obrazkiem oraz wymową native speakera. Następnie robimy z nimi kilka prostych ćwiczeń, a na koniec pojawia nam się praktyczny przykład użycia tego słowa w wyrażeniu życia codziennego. Co ważne – do systemu powtórek trafia samo słówko (z obrazkiem i audio), ale zdanie przykładowe znika już bezpowrotnie. Dlatego jeśli któreś szczególnie Ci się spodoba, śmiało możesz zrobić screenshota i wykorzystać je później, bo wiele z tych zdań jest naprawdę przydatnych.
Pamiętaj też, aby dobierać lekcje słownictwa do swoich potrzeb. Niech kluczem będzie to, o czym najczęściej rozmawiasz po polsku – słownictwo związane z Twoją pracą, studiami, pasjami i wszystkim tym, o czym rozmawiasz na co dzień.
Powyższe zdjęcia przedstawiają przykładowe zwroty w kursach słownictwa. Po lewej widzimy zdanie w języku portugalskim z lekcji dotyczącej jedzenia, dotyczące serów, po prawej zaś wyrażenie w języku niemieckim z lekcji dotyczącej piłki nożnej.
Recenzja Babbel – system powtórek
Bardzo często mówię jak niezwykle ważny jest odpowiedni system powtórek. Często odnoszę się wówczas do enigmatycznego skrótu SRS (spaced repetition system) czyli specjalnego algorytmu, który lepiej niż Ty wie, kiedy powinieneś powtórzyć dane słowo lub frazę. Tak właśnie działają powtórki w Babbel.
Im lepiej idzie Ci z danym słówkiem czy zdaniem, tym rzadziej będzie Ci się ono pokazywało w powtórkach. Za to częściej będą Ci się pojawiały wyrażenia, których za nic nie możesz zapamiętać. To z kolei pomoże Ci wykorzystywać czas, który spędzasz na nauce maksymalnie efektywnie. Pamiętaj, aby codziennie starać się zrobić zarówno rundkę powtórek, jak i dołożyć do tego dawkę nowego słownictwa. Pod żadnym pozorem nie zapominaj jednak o powtórkach! Są one równie ważne jak nauka nowego materiału.
Wszystkie słówka i frazy możemy powtarzać na kilka sposobów. Moim ulubionym sposobem są fiszki (na zdjęciu), ale mamy też możliwość utrwalać wiedzę za pomocą ćwiczeń ze słuchania, pisania, a nawet… mówienia.
Tak wewnątrz aplikacji wygląda lista dostępnych sposobów na powtórkę (po lewej). Na drugim zdjęciu zaś widać przykładową frazę powtarzaną w formie fiszki (flashcards). Najpierw pojawia się zdanie w języku bazowym, a naszym zadaniem jest przetłumaczyć w głowie daną frazę lub pojedyncze słówko. Zawsze dostępny jest też obrazek, a także audio z nagraniem native speakera. Po kliknięciu odwracamy fiszkę i sprawdzamy poprawną odpowiedź. Jeśli odpowiedzieliśmy źle, klikamy czerwoną buźkę, jeśli dobrze – zieloną (jak na zdjęciu po prawej). Od tego jak odpowiemy, zależy to, kiedy algorytm pokaże nam tę fiszkę po raz kolejny.
Moja nauka z aplikacją Babbel
Osobiście korzystam z aplikacji Babbel już od kilku lat. Uczyłem się z nią szwedzkiego (po angielsku), bawiłem się odrobinę indonezyjskim, ale przede wszystkim spędziłem kilkaset godzin na nauce języka portugalskiego w odmianie brazylijskiej (ten kurs również dostępny po angielsku).
Portugalski był moim marzeniem od wielu lat i postanowiłem je spełnić właśnie ucząc się z apką Babbel. Spędziłem na tej nauce co najmniej kilkaset godzin i przerobiłem niemal cały dostępy w kursie materiał. Przerobiłem mnóstwo lekcji słownictwa, a także kursy bazujące na dialogach, zawierające zarówno przydatne frazy, jak i słownictwo, wyjaśnienia gramatyczne, a także wprowadzenie do kontekstów kulturowych. Oprócz korzystania z Babbel, czatowałem również z Brazylijczykami w ramach wymiany językowej, a także obejrzałem kilka brazylijskich seriali z napisami w języku portugalskim. Mój ulubiony brazylijski serial, to zdecydowanie 3%.
Jakiś czas temu, postanowiłem nagrać spontaniczny film w języku portugalskim z brazylijskim akcentem. Oto efekty:
Język w Rok 2020 – nauka niemieckiego z Babbel
W 2020 roku, w drugiej edycji wyzwania Język w Rok, postanowiłem się nauczyć języka niemieckiego. Jako że wcześniej dobrze pracowało mi się z apką Babbel, postanowiłem, że to właśnie ona będzie dla mnie narzędziem do zbudowania językowych fundamentów, które pozwolą mi szybko przeskoczyć początkowe etapy nauki niemieckiego i przybliżą mnie do celu, jakim jest opanowanie języka naszych zachodnich sąsiadów na poziomie płynności (B2) do końca 2020 roku.
1 stycznia 2020 roku rozpocząłem więc swoją przygodę z językiem niemieckim, a co za tym idzie także z aplikacją Babbel (ja uczę się niemieckiego po angielsku, choć jest też dostępny po polsku, tak jest mi wygodniej). Przerobiłem już kilkadziesiąt lekcji z podstawami, a także dodatkowych kilkadziesiąt lekcji słownictwa, związanego z moim życiem oraz cały kurs niemieckiej wymowy. Poprzez słownictwo związane z moim życiem mam na myśli słówka z dziedzin związanych zarówno z moją pracą (np. lekcje: internet, social media), studiami psychologicznymi (życie uniwersyteckie, emocje), ale też pasjami (sport, piłka nożna).
Na początku nauki dużo czasu spędziłem również ucząc się słownictwa oraz wyrażeń związanych z jedzeniem. Poniżej możesz zobaczyć jak użyłem ich w filmie na moim kanale YT oraz sprawdzić jak mówiłem po niemiecku po zaledwie 6 tygodniach nauki, podczas których uczyłem się niemal wyłącznie z aplikacją Babbel, z którą poznawałem na początku wyzwania językowe fundamenty – bazę najważniejszego słownictwa, gramatykę oraz wymowę. Oprócz nauki z apką, na początku wyzwania wdrożyłem jedynie – acz bardzo dokładnie – metodę całkowitej immersji w języku niemieckim.
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi poczynaniami z językiem niemieckim, zostaw subskrypcję na moim kanale!
Eksperyment – język norweski w 24 godziny
W marcu 2020 roku postanowiłem przeprowadzić też mały, językowy eksperyment. Chciałem sprawdzić w jakim stopniu można się nauczyć języka w 24 godziny – padło na język norweski, a uczyłem się go właśnie z aplikacją Babbel. Ale w zasadzie, tutaj chyba nie ma co tego szczególnie opisywać. Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany jakie były efekty eksperymentu, zapraszam do obejrzenia niniejszego filmu.
A ile to kosztuje?
Na początek chciałbym zaznaczyć, że kurs każdego języka trzeba wykupić oddzielnie. Innymi słowy – abonament nie obowiązuje na wszystkie języki, ale na jeden wybrany. Aplikację można też przez 7 dni wypróbować za darmo.
W momencie powstawania tego artykułu dostęp do jednego języka na miesiąc wynosi nieco ponad 40 zł przy płatności miesięcznej. Istnieje także możliwość opłacenia z góry 3, 6 lub 12 miesięcy i wówczas rzecz jasna zmniejsza się również cena pojedynczego miesiąca subskrypcji. Jeśli będziesz się uczyć regularnie, jestem przekonany, że te kilkadziesiąt złotych zwróci Ci się z nawiązką. Tym bardziej, że dla czytelników naszego portalu obowiązuje…
Promocja dla Językowych Siłaczy (link partnerski)
>> KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ DO PROMOCJI <<
Jak uczyć się z aplikacją Babbel?
Powtarzam to w niemal każdym moim artykule, ale przecież nie robiłbym tego, gdyby nie było to kluczowe. Dla optymalnych efektów, ucz się codziennie. Wiadomo, że zdarzy się, że coś Ci wypadnie albo po prostu przyjdzie zmęczenie (o tym kiedy się NIE uczyć opowiedziałem w tym filmie), ale postaraj się mimo wszystko utrzymać systematyczność, a efekty będą naprawdę s p e k t a k u l a r n e. Lepiej uczyć się nawet 15 minut każdego dnia, niż 3 godziny raz w tygodniu. Do tego szczypta cierpliwości, garść motywacji i smaczny, językowy tort jest już gotowy.
Ucząc się z apką Babbel staraj się iść swoim tempem i z nikim się nie ścigaj. Zacznij od kursów dla osób początkujących i cierpliwie wdrapuj się po tej językowej drabinie szczebel po szczebelku (chyba, że wracasz do języka, wówczas sprawdź czy dostępny jest kurs odświeżający (refresher) lub zacznij od wyższego poziomu). Pamiętaj jednocześnie, aby starać się dostosować cały proces do Twoich potrzeb. Zerknij na dostępne kursy słownictwa oraz kursy tematyczne. Konwersacje w pracy, łamacze językowe, kurs wymowy, dodatkowe wyjaśnienia gramatyczne, zwroty niezbędne podczas urlopu. Może się okazać, że któreś z dostępnych rozwiązań będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.
Językowa strategia
Z Babbel opanujesz językowe fundamenty w postaci słownictwa, gramatyki oraz wymowy. Pamiętaj jednak również o ćwiczeniu sprawności. Kiedy zbudujesz już bazę słownictwa (1000-1500 słów), która pozwoli Ci posługiwać się językiem na podstawowym poziomie, postaraj się też wdrożyć do swojej nauki kolejne elementy, które pozwolą Ci wykorzystać język jako narzędzie do życia. Ćwicz rozumienie ze słuchu (np. poprzez seriale, audiobooki lub podcasty), do tego czytanie ze zrozumieniem (np. magazyny dla uczących się języków, blogi lub książki), a także ćwicz aktywne posługiwanie się językiem. Zarówno pisanie (choćby poprzez spontaniczny czat z native speakerami) oraz oczywiście mówienie.
Na koniec dodam jeszcze, że w toku wielu miesięcy współpracy z Babbel, miałem okazję poznać kilka osób, które na co dzień pracują w siedzibie firmy w Berlinie i muszę Wam przyznać, że z nich też są prawdziwi Językowi Siłacze. 😉 Pasjonaci języków, tworzący sprawnie działający biznes i przy okazji sympatyczni ludzie, z którymi aż chce się współpracować.
Mam nadzieję, że moja recenzja Babbel Ci pomogła! A jakie są Twoje doświadczenia z nauki z aplikacją Babbel? Koniecznie podziel się swoimi wrażeniami w komentarzu!
PS Jeśli chcesz skorzystać z promocji i masz jakąś zagwozdkę związaną z niuansami działania aplikacji, w kwestiach technicznych odezwij się po prostu do działu obsługi klienta Babbel, na pewno pomogą. 😉
Cześć, przepraszam, że na chwilę zmienię temat. Tu Patryk Topoliński, pomysłodawca i założyciel Językowej Siłki.
Na portalu Językowa Siłka przez ostatnie lata stworzyliśmy kilkaset artykułów, będących bazą wiedzy do samodzielnej nauki kilkudziesięciu języków. Jak widzisz – pomimo tego, że codziennie odwiedza nas ponad tysiąc osób – na stronie nie ma typowych w internecie okienek z reklamami. Wynika to z faktu, iż portal jezykowasilka.pl utrzymywany jest poprzez nasze autorskie materiały edukacyjne.
🟢 Dziś chciałbym zaprosić Cię do zapoznania się z moim autorskim kursem Język w Rok! (z którym uczy się już ponad 1800 osób)
Z wykształcenia jestem psychologiem i w mojej pracy i moich materiałach łączę doświadczenie poligloty z wiedzą psychologiczną opartą na badaniach naukowych. Osobiście wierzę, że nauka języków może być przyjemnością. Obecnie odkrywam świat za pomocą 11 języków. A są to: polski, angielski, hiszpański, portugalski (brazylijski), francuski, grecki, włoski, szwedzki, rosyjski, niemiecki, turecki.
Moją autorską metodę Język w Rok stworzyłem w taki sposób, aby była przyjazna osobom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w samodzielnej nauce języków. Metoda Język w Rok to przepis na naukę języka kroczek po kroczku, który Ty możesz dostosować do swoich potrzeb oraz do języka, którego się uczysz. Tworzę materiały, które mają umożliwić Ci samodzielną, skuteczną, przyjemną i kilka razy szybszą, niż na tradycyjnych kursach naukę języka.
Kurs Język w Rok to sprawdzony przepis na to, jak krok po kroku nauczyć się dowolnego języka w rok do poziomu swobodnej komunikacji. Sprawdź darmowe lekcje, agendę kursu oraz opinie uczestników i przekonaj się, czy to coś dla Ciebie!
✅ "CHCĘ POZNAĆ SZCZEGÓŁY": https://jezykowasilka.pl/kurs/
Życzę Ci pięknego dnia, dużo uśmiechu i odwagi do spełniania językowych marzeń. I już zapraszam do dalszego zdobywania wiedzy na portalu Językowa Siłka.
Patryk Topoliński, założyciel Językowej Siłki 💪 😊
Doskonały wpis! Polecam!