Dni
Godzin
Minut
Dni
Godzin
Minut
Sekund

🟢 Sprawdź zapisy na kurs online mojej autorskiej Metody Język w Rok, którą opracowałem jako psycholog z doświadczeniem w samodzielnej nauce 11 języków. 👨‍🎨 Zaprojektuj, a potem stwórz ze mną wersję Ciebie, która mówi w Twoim wymarzonym języku! Sprawdź teraz szczegóły i dołącz do 1771 zadowolonych Kursantek i Kursantów (z gwarancją efektów lub zwrotem środków)! ⭐️

🚀 Tylko teraz (do niedzieli 15.09, do 23:59) program Język w Rok jest dostępny 200 zł taniej we wrześniowej promocji. Nie przegap tej okazji na rewolucję w Twojej nauce!

⭐️ Język w Rok ⭐️ = bestsellerowy kurs online Językowej Siłki. Ucz się z przyjemnością dowolnego języka w swoim tempie (nie tylko od zera). Już ponad 2000 zadowolonych Kursantów (masz gwarancję satysfakcji lub zwrot $). ✅

👉🏻 Kliknij tutaj i sprawdź teraz szczegóły! 👈🏻

⭐️ Język w Rok ⭐️ = bestsellerowy kurs online Językowej Siłki. Ucz się z przyjemnością dowolnego języka w swoim tempie (nie tylko od zera). Już ponad 2000 zadowolonych Kursantów (masz gwarancję satysfakcji lub zwrot $). ✅ 👉🏻 Kliknij tutaj i sprawdź teraz szczegóły! 👈🏻

Czeskie seriale – 16 najciekawszych produkcji (coś dla każdego!)

Aleksandra Jakubowska
9 minut czytania

Otaczanie się językiem obcym w naszych czasach jest zdecydowanie łatwiejsze. Możesz się uczyć czeskiego poprzez oglądanie czeskich seriali lub innych serii z pomocą czeskich napisów czy dubbingu. Możliwe jest to, dzięki różnorodnym platformom internetowym oraz aplikacjom, które nam to ułatwiają. W tym artykule chciałabym zaproponować Ci najlepsze czeskie seriale do nauki czeskiego o różnorodnej tematyce, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie! 😉

- Autopromocja -
Ad image

Oglądanie seriali w obcym języku jest idealnym rozwiązaniem na wypoczynek, ale… co powiesz na to, aby połączyć przyjemne z pożytecznym? Kiedy wybierzesz już konkretne tytuły i czeskie seriale na stałe zagoszczą w Twoim domu – może warto podczas nauki podszkolić też Twoje umiejętności językowe!

💡 Osobom dopiero zaczynającym swoją przygodę z językiem czeskim polecam oglądanie serialu wraz z włączonymi napisami. Jak za chwilę zobaczysz… mogą być to napisy w dwóch językach jednocześnie!

czeskie seriale, seriale do nauki czeskiego
Czeskie seriale to idealny sposób na naukę języka czeskiego! 🍿🇨🇿

Czeskie seriale – jak nauczyć się języka czeskiego poprzez seriale?

Dzięki takim ułatwieniom jak napisy czy dubbing, możemy uczyć się języka czeskiego nie tylko z czeskich filmów. Z pomocą przychodzą nam platformy VOD, takie jak np. Netflix czy Česká Televize. Wiele osób korzysta również z wtyczek dostępnych w przeglądarkach internetowych, m.in. Language Reactor. Dzięki nim możemy poprawić swoje umiejętności językowe w przyjemny sposób, jakim jest oglądanie filmów i seriali w języku, którego się uczysz. Rozszerzenie umożliwia wyświetlanie napisów w dwóch językach, zapisywania nowych słówek i korzystania ze słowniczka.

💡 Wtyczka działa na platformie Netflix i YouTube (na YouTube też da się znaleźć czeskie seriale).

⚠️ Chcesz zobaczyć jak dokładnie działa to narzędzie, jak krok po kroku wszystko ustawić i jak czeskie seriale mogą stać się Twoim idealnym narzędziem do nauki języka czeskiego? Sprawdź poniższe – bezpłatne – szkolenie prowadzone przez Patryka Topolińskiego – psychologa, poliglotę oraz założyciela Językowej Siłki! ✅⤵️

Szkolenie jest podzielone na rozdziały, z łatwością znajdziesz fragment na temat wtyczki Language Reactor.

🎧 Jeśli wolisz, możesz też wysłuchać tego szkolenia jako podcastu na Spotify:

🍿 Czeskie seriale Netflix…
i ogólnie nauka języka czeskiego na Netflixie

Na platformie Netflix możesz obejrzeć dużą ilość seriali z czeskimi napisami lub dubbingiem. Możliwe jest to poprzez zaznaczenie w ustawieniach profilu preferowanych języków, które można wybrać w serialach i filmach. Dzięki temu, możesz zaznaczyć wszystkie języki, których się uczysz, a następnie w większości przypadków będziesz miał możliwość ich wybrania przy oglądaniu serialu.

To jeśli chodzi o Netflix sam w sobie…

💡 Ponadto, aktualną listę jeśli chodzi o czeskie seriale na Netflixie, znajdziesz w katalogu czeskich seriali Language Reactor. Weź pod uwagę, że prawie żaden z tych seriali nie jest dostępny poprzez logowanie przez polski adres IP. Konieczne może być skorzystanie z oprogramowania typu VPN.

czeskie seriale, najlepsze seriale do nauki czeskiego
🍿 Micha popcornu i czeski serial – czy jest lepsze rozwiązanie na wieczór dla miłośników Czech i języka czeskiego? 😎🇨🇿

🇨🇿 Czeskie seriale do nauki czeskiego (i nie tylko):
Aż 16 produkcji dostępnych na Česká Televize oraz na platformach VOD

Na iVysílání platformy ceskatelevize.cz jest dostępnych wiele filmów, programów i seriali czeskich. Podobnie jak w przypadku Netflixa, w Polsce nie wszystkie są dostępne do obejrzenia, jednak ten problem można obejść poprzez VPN. Dodatkowo na stronie możemy oglądać na żywo czeskie kanały telewizyjne. Dużym plusem tej platformy jest to, że można włączyć napisy czeskie również na czeskich serialach.

🍿 Najlepsze seriale do nauki czeskiego to m.in.:

  1. Případy 1 oddělení – serial kryminalny, w którym w każdym odcinku rozwiązywane są przez Praski Wydział Śledczy, sprawy kryminalne, inspirowane prawdziwymi. Posiada 3 sezony i możesz go obejrzeć na platformie iVysílání.
  2. Stíny v mlze – kolejny serial kryminalny opowiadający o losach kapitan Magdy, która bada najcięższe sprawy kryminalne. Serial składa się z 12 odcinków, które można obejrzeć na iVysílání .
  3. Ultimátum – serial kryminalny, którego głównym bohaterem jest negocjator policyjny Dano. Wszystkie odcinki są dostępne zarówno po czesku jak i słowacku. Niestety możliwe jest oglądanie jedynie na terenie Czech lub za pomocą VPN na platformie iVysílání .
  4. Špunti na cestě – 13 odcinkowy serial familijny opowiadający o podróży jednym kamperem 3 pokoleń rodziny. Możesz go obejrzeć na stronie Czeskiej Telewizji.
  5. Podezření  – krótki trzyczęściowy serial kryminalny, w którym po tajemniczej śmierci w szpitalu podejrzaną zostaje pielęgniarka.
  6. TBH – serial internetowy Czeskiej Telewizji. Opowiada o życiu uczniów po strzelaninie szkolnej.
  7. Jak vám mohu pomoci – 8 odcinkowy serial animowany, który w prosy sposób opowiada o znanych filozofach i ich poglądach w odniesieniu do codziennego życia. Omawiane są takie problemy jak prokrastynacja, nieumiejętność podejmowania decyzji, ale też ananas na pizzy, czy nawet początki łysienia. Możemy dowiedzieć się o filozofii Nietzschego, Locke’a, Arystotelesa i Wittgensteina.
  8. Osada – serial komediowy, który skupia się na czeskim zwyczaju jeżdzenia do domków letniskowych i opowiada o losach i przygodach paru postaci i ich rodzin. Składa się z 13 odcinków.
  9. Zločiny Velké Prahy – serial kryminalny, którego akcja rozgrywa się w 1922 roku. Opowiada o losach doświadczonego kryminologa, który jako prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych i niewyjaśnionych morderstw na przedmieściach Pragi. Myślę, że serial dość autentycznie odzwierciedla klimat tamtych czasów, w szczególności, że pracował przy nim czeski historyk.
  10. Kukačky – serial komediowy opowiadający o losach rodzin, których dzieci zamieniono przy porodzie. W związku z tym, rodzice zmagają się z dylematem, czy dziecko, które wychowali, mogą uznać za swoje.
  11. Božena – biograficzny miniserial podzielony na cztery części, który przybliża postać jednej z najwybitniejszych czeskich pisarek – Boženy Němcovej. Możemy przyjrzeć się problemom dziewiętnastowiecznej feministki w zderzeniu ze skomplikowaną relacją między Boženą a jej starszym o 15 lat mężem.
  12. Povídky malostranské – adaptacja opowiadań czeskiego pisarza Jana Nerudy, które są uznawane za klasyk czeskiej literatury.
  13. Hořící keř – czeski dramat, wyprodukowany w trzech częściach przez HBO w 2013 roku. Opowiada o samospaleniu Jana Palacha, które było jednym z najważniejszych wydarzeń komunistycznej Czechosłowacji. Zapoczątkowało to zmiany w czechosłowackim społeczeństwie. Możesz go obejrzeć na VOD Canal + czy HBO Max.
  14. Až po uši – serial dotyczy różnego rodzaju relacji romantycznych. Bohaterowie zmagają się z problemami związkowymi, przedstawionymi w przenikliwy i humorystyczny sposób. Oprócz romansów i nieodwzajemnionej miłości, widzowie mogą się nastawiać na tematy, takie jak alkoholizm czy samobójstwo.
  15. Nemocnice na kraji města – czechosłowacki serial, który zdobył dużą popularność wśród polskich widzów. Opowiada o lekarzach z oddziału ortopedycznego, o ich życiu zawodowym oraz prywatnym i problemach, które napotykają. Poznajemy również historie pacjentów, którym pomagają.
  16. Spejbl a Hurvínek – Hurvínek jest dość psotnym dzieckiem, a zarazem synem Spejbla. W serialu występuje również jego siostra oraz babcia. Każdy odcinek przedstawia inne wydarzenie z życia tej rodziny. Możemy obejrzeć ich przygotowanie do Wigilii czy Wielkanocy. Bajka z prostym językiem i ciekawymi informacjami o czeskich tradycjach i kulturze. Idealna dla osób zaczynających swoją przygodę z językiem czeskim oraz dla dzieci.  Niektóre odcinki można obejrzeć na platformie YouTube.

Mam nadzieję, że powyższe propozycje jeśli chodzi o czeskie seriale przypadną Ci do gustu! Oraz oczywiście, że pomogą w Twojej nauce języka czeskiego, jeśli taki jest Twój cel.

A jeśli chcesz oglądać czeskie seriale ot tak po prostu – dla rozrywki, życzę Ci po prostu wspaniałego seansu!

Powodzenia w nauce i przyjemnego oglądania! 🥰

✍️ Autorka wpisu: Aleksandra Jakubowska

PS Jeżeli masz do polecenia jakieś inne czeskie seriale, które według ciebie są godne uwagi, chętnie przeczytam o nich w komentarzu.


Skoro interesują Cię czeskie seriale, bardzo możliwe, że poniższe artykuły Językowej Siłki również mogą okazać się dla Ciebie wartościowe (kliknij tytuł, aby przejść do tekstu):

  1. Język czeski dla początkujących (A1-A2)
  2. Jak nauczyć się języka czeskiego?
  3. Język czeski dla średniozaawansowanych (B1-B2).
  4. Podcasty do nauki języka czeskiego.

Patryk Topoliński Językowa Siłka

Cześć, przepraszam, że na chwilę zmienię temat. Tu Patryk Topoliński, pomysłodawca i założyciel Językowej Siłki.

Na portalu Językowa Siłka przez ostatnie lata stworzyliśmy kilkaset artykułów, będących bazą wiedzy do samodzielnej nauki kilkudziesięciu języków. Jak widzisz – pomimo tego, że codziennie odwiedza nas ponad tysiąc osób – na stronie nie ma typowych w internecie okienek z reklamami. Wynika to z faktu, iż portal jezykowasilka.pl utrzymywany jest poprzez nasze autorskie materiały edukacyjne.

🟢 Dziś chciałbym zaprosić Cię do zapoznania się z moim autorskim kursem Język w Rok! (z którym uczy się już ponad 1800 osób)

Z wykształcenia jestem psychologiem i w mojej pracy i moich materiałach łączę doświadczenie poligloty z wiedzą psychologiczną opartą na badaniach naukowych. Osobiście wierzę, że nauka języków może być przyjemnością. Obecnie odkrywam świat za pomocą 11 języków. A są to: polski, angielski, hiszpański, portugalski (brazylijski), francuski, grecki, włoski, szwedzki, rosyjski, niemiecki, turecki.

Moją autorską metodę Język w Rok stworzyłem w taki sposób, aby była przyjazna osobom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w samodzielnej nauce języków. Metoda Język w Rok to przepis na naukę języka kroczek po kroczku, który Ty możesz dostosować do swoich potrzeb oraz do języka, którego się uczysz. Tworzę materiały, które mają umożliwić Ci samodzielną, skuteczną, przyjemną i kilka razy szybszą, niż na tradycyjnych kursach naukę języka.

Kurs Język w Rok to sprawdzony przepis na to, jak krok po kroku nauczyć się dowolnego języka w rok do poziomu swobodnej komunikacji. Sprawdź darmowe lekcje, agendę kursu oraz opinie uczestników i przekonaj się, czy to coś dla Ciebie!

✅ "CHCĘ POZNAĆ SZCZEGÓŁY": https://jezykowasilka.pl/kurs/

Życzę Ci pięknego dnia, dużo uśmiechu i odwagi do spełniania językowych marzeń. I już zapraszam do dalszego zdobywania wiedzy na portalu Językowa Siłka.

Patryk Topoliński, założyciel Językowej Siłki
💪
😊


 

Udostępnij ten artykuł
Jestem absolwentką filologii czeskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Uwielbiam czytać książki, co naturalnie skłoniło mnie do wybrania ścieżki literaturoznawczej na studiach. Oprócz czeskiego uczę się też włoskiego, angielskiego, chorwackiego, francuskiego i japońskiego. Interesuję się również fotografią, kinematografią oraz podróżowaniem.
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *