nauka angielskiego

Nauka angielskiego poprzez metodę całkowitego zanurzenia (wszystkie poziomy)

Nauka angielskiego za darmo? Odkryj metodę całkowitego zanurzenia! Ucz się poprzez podcasty, seriale, muzykę i filmy! Hop na głęboką (językową) wodę 🌊

Metoda zanurzenia umożliwi Ci naukę angielskiego i każdego innego języka zupełnie za darmo! Spraw, by język otaczał Cię na każdym kroku, wyobraź sobie, że jesteś tą foczką z miniaturki, którą z każdej strony otacza ocean, który nazywa się „język angielski”. Ucz się poprzez podcasty, seriale, filmy i piosenki, a nauka angielskiego stanie się przyjemnością!

Przygotuj się do skoku na głęboką wodę

  1. Zmień język w telefonie i otrzymuj powiadomienia w języku angielskim
  2. Do porannej kawy czytaj newsy w języku angielskim (np. na BBC, bądź New York Times)
  3. W drodze do pracy, czy szkoły słuchaj podcastów po angielsku
  4. Pobierz apkę do wymiany językowej (np. Tandem) i rozmawiaj z native’ami

nauka angielskiego

Nauka angielskiego poprzez podcasty

Podcastów możesz słuchać na spacerze, w pociągu czy samochodzie o każdej porze dnia i nocy. Czy jest lepszy sposób na zanurzenie się w angielskiej melodii i gramatyce? Chyba nie… Słuchaj podcastów w tematyce, która Cię interesuje. Psychologia? Biznes? Historia? Co tylko chcesz. Poniżej znajdziesz listę 15 podcastów z podziałem na tematykę:

Psychologia i zdrowie:

Lifestyle:

Historia:

Wywiady:

Nauka angielskiego poprzez seriale

Seriale są kopalnią zarówno nowego słownictwa tematycznego, jak i slangu oraz w przyjemny sposób pokażą Ci, jak w praktyce używać konstrukcji gramatycznych.

Łatwiej będzie Ci zapamiętać nowe konstrukcja gramatyczne, kiedy usłyszysz je z ust Twojej ulubionej serialowej postaci niż Pana Smitha z podręcznikowej czytanki. 

Takie naturalne wchłanianie zasad gramatycznych sprawi, że podczas rozwiązywania zadań, prawidłowa konstrukcja będzie Ci po prostu dobrze brzmiała. Znasz to uczucie? Dodatkowo wyłapywanie gotowych fraz z dialogów pozwoli Ci brzmieć bardziej naturalnie w rozmowach z native’ami. Czego chcieć więcej…

Jeśli uczysz się angielskiego w wariancie brytyjskim, koniecznie przeczytaj mój poprzedni artykuł o najlepszych brytyjskich serialach 🇬🇧⤵️

Bliżej Ci do angielskiego ze Stanów Zjednoczonych? Tutaj, znajdziesz listę 10 najlepszych amerykańskich seriali na Netflixie.

Nauka angielskiego poprzez YouTube

Nie masz wykupionej platformy streamingowej? Nic straconego, możesz zanurzyć się w angielskim również poprzez filmy na YouTube! Poniżej znajdziesz 6️⃣ autentycznych kanałów na YT, czyli takich przeznaczonych dla natywnych użytkowników języka, dzięki którym zanurzysz się w języku używanym na co dzień. ⤵️

Nauka angielskiego poprzez piosenki

Czy można lepiej zanurzyć się w brzmieniu nowego języka niż poprzez piosenki? Nauka angielskiego poprzez piosenki to nie tylko nauka, lecz także dobra zabawa! Możesz tańczyć, śpiewać, a przy tym szlifować swój poziom języka.

Piosenki są doskonałym narzędziem do nauki wymowy, intonacji i rytmu języka. Wybierz piosenkę w języku, którego chcesz się nauczyć i staraj się śpiewać razem z artystą. Słuchanie i powtarzanie pozwoli Ci doskonalić swoją wymowę oraz zapamiętywać nowe słowa i zwroty. Baw się dobrze, a przy okazji szlifuj swój język! Poniżej znajdziesz playlistę z piosenkami po angielsku 🇺🇸🇬🇧⤵️:


🔴 Chcesz dowiedzieć się więcej na temat nauki języków poprzez piosenki? Zajrzyj tutaj!


Nauka angielskiego poprzez Instagram

Język w telefonie już zmieniony? Jeśli tak, to prawdopodobnie korzystasz z Instagrama po angielsku, co oznacza, że codziennie przyswajasz nowe słownictwo, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Jeśli podczas codziennego przeglądania Instagrama chcesz dodatkowo poznawać nowe idiomy, ciekawostki językowe i smaczki gramatyczne, zaobserwuj konta poniżej: ⤵️

Nie zapomnij o zaobserwowaniu profili w tematyce, która Cię po prostu interesuje. Podróże? Moda? Sport? Hollywood? Gotowanie? Ty wybierasz 😉.

Podsumowanie

Nie bój się skoczyć na głęboką, językową wodę i spraw, by język otaczał Cię każdego dnia! W drodze do pracy, szkoły, podczas przerwy na kawę czy na spacerze z psem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat metody całkowitego zanurzenia? Pooglądaj film Patryka, założyciela Językowej Siłki, który krok po kroku tłumaczy, jak wprowadzić ją do swojego życia. 🧑‍💻⤵️

✍️ Autorka tekstu Nauka angielskiego poprzez metodę całkowitego zanurzenia:
Oliwia Sagan


Skoro interesują Cię materiały o nauce angielskiego, bardzo możliwe, że poniższe artykuły Językowej Siłki również mogą okazać się dla Ciebie wartościowe (kliknij tytuł, aby przejść do tekstu):

  1. Poznaj amerykański slang!
  2. Spraw, by nauka z lektorem przynosiła efekty!
  3. Jak przywitać się po angielsku an 30 sposobów?

Oliwia Sagan

Hej! Hi! Hola! Hallo! Nazywam się Oliwia i pomogę Ci zanurzyć się w świecie hiszpańskiej, amerykańskiej i koreańskiej kultury poprzez muzykę oraz seriale, czyli to, co lubię najbardziej (mam nadzieję, że Ty też).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do 28 000+ osób, które co środę otrzymują ode mnie newsletter z najlepszymi metodami nauki języków, które opracowuję jako mgr psycholog z doświadczeniem w samodzielnej nauce 11 języków. 📬 ⭐️ Praktyczna wiedza, co tydzień, prosto do Twojej skrzynki mailowej. ⭐️