aplikacje do nauki francuskiego

Najlepsze aplikacje do nauki francuskiego

W tym artykule znajdziesz najlepsze aplikacje i strony internetowe do nauki francuskiego 🇫🇷

Jeżeli to czytasz to prawdopodobnie znajdujesz się w tym miejscu, w którym ja byłem kilka lat temu. Internet okazuje się nieskończonym źródłem informacji oferującym Ci mnóstwo aplikacji, kursów oraz stron internetowych, a Ty nie wiesz na co się zdecydować. Przecież każdy z nich obiecuje Ci naukę języka francuskiego w szybki i skuteczny sposób. Jednak które warto wybrać wśród tych licznych opcji? W tym artykule przyjrzymy się najbardziej pomocnym oraz skutecznym źródłom do nauki francuskiego online, przedstawię Ci najlepsze aplikacje do nauki francuskiego na rynku. Bez względu na Twój poziom zaawansowania i preferencje znajdziesz tutaj odpowiednie narzędzia, które pomogą Ci osiągnąć cel.

Jak wiadomo, liczba materiałów potrafi być przytłaczająca, a to nie idzie w parze z efektywną nauką języka obcego. Zbyt wiele opcji może działać demotywująco i prowadzić do dezorientacji. Dlatego zamiast rozpraszania się przez wiele różnych źródeł warto wybrać jedno i skupić się na nim, aby osiągnąć lepsze rezultaty.

Najlepsze aplikacje do nauki francuskiego – TOP 4

Język francuski ze względu na swoją wymowę, koniugacje oraz gramatykę nie uchodzi za najprostszy do nauki. Całe szczęście istnieje wiele aplikacji, które udowodnią Ci, że ten niezwykle melodyjny język oparty jest na schematach, a ich przyswojenie nie jest takie straszne! Wybór odpowiedniej aplikacji może stanowić kluczowy element w osiąganiu postępów, a dołożony do tego wysiłek pomoże Ci w opanowaniu języka francuskiego. W tym punkcie przyjrzymy się najlepszym aplikacjom, które przetestowałem i serdecznie polecam. Warto dodać, że wszystkie wymagają subskrypcji, jednak bardzo często można natrafić na naprawdę dobre promocje np. rok w cenie sześciu miesięcy czy zniżki 50% z okazji świąt.

Babbel:

Babbel to aplikacja, która wysoką pozycję w rankingach utrzymuje już od wielu lat i, szczerze, nie ma się co dziwić. Babbel oferuje przejrzysty oraz intuicyjny interfejs, który sprawia, że nauka staje się łatwa i przyjemna. Dodatkowo dzięki różnorodnym ćwiczeniom rozwinie wszystkie umiejętności językowe takie jak wymowa, słownictwo czy rozumienie ze słuchu.

Warto zwrócić uwagę na to, że Babbel stawia nacisk na praktyczną naukę języka, dlatego prezentowane tam dialogi oraz słownictwo nastawione są na codzienne konwersacje w języku francuskim. Stopniowe i logiczne wprowadzenie do gramatyki i leksyki pozwoli Ci bardzo szybko zacząć mówić, a, co najważniejsze, dzięki programowi do rozpoznawania wymowy będziesz to robić poprawnie.

Jeżeli chodzi o słownictwo, to nauka za pomocą tej aplikacji jest czystą przyjemnością. Babbel wykorzystuje Spaced Repetition System, co jest skutecznym sposobem zapamiętywania i utrwalania nowych wyrazów. Dzięki tej technice są one prezentowane w odpowiednich odstępach czasowych, co pozwala na lepsze zapamiętywanie oraz długotrwałe przyswajanie nowego słownictwa.

Na dzień dzisiejszy Babbel oferuje naukę języka francuskiego od poziomu A1 do B2, jednak, jako że aplikacja ciągle się rozwija, istnieje bardzo duża szansa, że w przyszłości pojawią się wyższe poziomy.


💡 Zastanawiasz się na czym dokładnie polega Spaced Repetition System i jak go wykorzystać w praktyce? Zapraszam do artykułu Patryka 👨‍💻, założyciela Językowej Siłki, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.


Busuu:

Busuu to z wielu powodów doskonałe narzędzie do nauki języka francuskiego. Po pierwsze oprócz przejrzystego interfejsu, oferuje szeroki zakres ćwiczeń, które poza słownictwem i gramatyką obejmują również dialogi, słuchanie ze zrozumieniem i wiele więcej.

Po drugie Busuu pozwala na ćwiczenie języka francuskiego z osobami, które albo poznały ten język, albo są jego rodzimymi użytkownikami. Dzięki dostępnym ćwiczeniom możesz nagrać lub napisać swoją wypowiedź na dany temat, a ta następnie zostanie wysłana do społeczności, która ją sprawdzi i oceni. Otrzymywanie takiego feedbacku pomoże Ci nabrać pewności siebie, a ewentualne błędy zostaną szybko wykryte, przez co nie będą się powielać.

Dodatkowo aplikacja oferuje personalizowany plan nauki, w którym możesz wyznaczyć swój cel językowy. W zależności od poziomu zaawansowania plikacja wyznaczy Ci datę, która będzie dniem osiągnięcia Twojego celu, czyli wymarzonego poziomu zaawansowania. Jedynym warunkiem, żeby go osiągnąć, jest twoja praca oraz determinacja.

Kursy dostępne na Busuu:

  • kompletny francuski (A1-B2);
  • francuska wymowa;
  • francuski w podróży;
  • francuski w biznesie;
  • inkluzywny język francuski.

Memrise:

Memrise to aplikacja nastawiona przede wszystkim na słownictwo, dlatego świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie do książek gramatycznych lub wcześniej wspomnianych kursów. Dzięki metodom w niej wykorzystywanym nauka staje się ciekawa i angażująca. Aplikacja wykorzystuje techniki oparte na powtórkach, dzięki czemu pomaga nauczyć się nowych słów oraz utrwala te już poznane.

Dostępne kursy proponowane przez Memrise składają się z siedmiu części i zaznajomią Cię ze słownictwem od poziomu A1 do B2/C1. Dodatkowym atutem tej aplikacji jest fakt, że do każdego słowa dodany jest film lub audio nagrany przez native speakera i pokazujący prawidłową wymowę.

Memrise daje Ci możliwość korzystania z kursów stworzonych nie tylko przez aplikację, ale też innych użytkowników. Przykładowe zestawy mogą obejmować takie zagadnienia jak najczęściej używane czasowniki, nauka koniugacji czy czasów. Wybór jest ogromny i z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Gdyby jednak coś nie spełniało

twoich oczekiwań lub brakowałoby Ci słownictwa z twojej ulubionej dziedziny, pamiętaj, że zawsze możesz stworzyć swój własny kurs.

Speakly:

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z językiem francuskim i nie wiesz od czego zacząć, aplikacja Speakly może okazać się strzałem w dziesiątkę! Jej program opracowany jest zgodnie z zasadami nauki języków, a materiały są starannie dostosowane do potrzeb początkujących uczniów.

Speakly nie zarzuca Cię informacjami o gramatyce, regułach oraz wszystkim tym, co może być zniechęcające na początku Twojej nauki. Aplikacja skupia się na rozwijaniu umiejętności porozumiewania się w rzeczywistych sytuacjach. Dzięki temu już po pierwszej lekcji będziesz wiedzieć jak się przywitać, przedstawić czy kogoś pozdrowić.

Tak, gramatyka jest ważna, ale tutaj uczysz się jej poprzez przykłady oraz kontekst, co jest po prostu bardziej naturalne. Różnorodne ćwiczenia, takie jak rozpoznawanie mowy, pisanie czy tłumaczenie, pomogą Ci w przyswojeniu gotowych wzorców językowych, niezbędnych w codziennej komunikacji.

aplikacje do nauki francuskiego
Aplikacje do nauki francuskiego to nie wszystko

Aplikacje do nauki francuskiego to nie wszystko – 6 Stron internetowych, które pomogą Ci w nauce

W odróżnieniu od aplikacji, które zazwyczaj wymagają płatnej subskrypcji aby aktywować ich pełny potencjał, strony internetowe są źródłem darmowej wiedzy. Przed Tobą lista najlepszych pozycji, które mogą okazać się niezwykle przydatne podczas nauki języka francuskiego.

Bonjour de France francuski dla Polaków – Strona internetowa z materiałami do nauki francuskiego od poziomu A1 do C1. Poza samym językiem znajdziesz tutaj również mnóstwo artykułów dotyczących kultury oraz historii Francji.

Cap sur le FLE – Platforma internetowa poświęcona nauczaniu języka francuskiego jako obcego. Znajdziesz tutaj godne polecenia Fiches de grammaire, czyli teorię oraz ćwiczenia, wraz z odpowiedziami, z gramatyki na wszystkich poziomach zaawansowania.

Lingua.com – To świetna strona do czytania, sprawdzenia rozumienia tekstu oraz nauki wymowy i melodii języka francuskiego. Znajdziesz tutaj różne publikacje na poziomach A1-B2, a każda z nich jest dostępna w formie audio, dzięki czemu możesz czytać równocześnie z lektorem i uczyć się wymowy. Po wysłuchaniu tekstu rozwiąż test dostępny obok.

TV5Monde – Międzynarodowy kanał telewizyjny, który oferuje programy w języku francuskim. W zakładce Apprendre znajdziesz przeznaczone do nauki filmy wraz z transkrypcją od poziomu A1 do B2. Do każdego przygotowane są ćwiczenia, które pomogą Ci w nauce nowego słownictwa. Świetna strona do osłuchania się oraz nauki czytania i rozumienia tekstu mówionego.

L’Obs La Conjugaison – Niezbędnik każdej osoby uczącej się języka francuskiego, czyli coś, co pomaga z koniugacjami czasowników. Strona jest niezwykle prosta w obsłudze, wystarczy wpisać czasownik, a jego deklinacja wyświetli się na ekranie we wszystkich czasach i trybach.

Podcast francais facile – Oprócz podcastów znajdziesz tutaj również możliwość nauki wymowy, słownictwa i gramatyki. A także wiele więcej. Do większości zagadnień dołączone są darmowe pliki PDF, które pozwolą Ci przećwiczyć omówiony temat. Strona jest polecana na wszystkich poziomach zaawansowania.

Słowniki online

PONS – klasyczny słownik polsko-francuski i francusko-polski.

Linguee – objaśnia znaczenie słów i ich użycie w kontekście.

Le Robert – słownik francusko-francuski.

Niespodzianka dla Językowych Siłaczy

Jeśli Babbel to aplikacja, która najbardziej wpadła Ci w oko z powyższego zestawienia najlepsze aplikacje do nauki francuskiego, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Babbel przygotowało specjalną zniżkę dla Językowych Siłaczy!

➡️ Apka Babbel (wersja do nauki francuskiego 🇫🇷 i kilkunastu różnych języków po angielsku)


Mam nadzieję, że powyższe strony i aplikacje do nauki francuskiego okażą się cennym wsparciem podczas Twojej przygody z tym pięknym językiem i przyczynią się do szybkiego postępu.

Bonne Chance!

✍️ Autor tekstu Najlepsze aplikacje do nauki francuskiego:

Maciej Zych



💡 Jeśli interesują Cię aplikacje do nauki francuskiego, bardzo możliwe, że poniższe artykuły Językowej Siłki również mogą okazać się dla Ciebie wartościowe (kliknij tytuł, aby przejść do tekstu)

  1. Najlepsze podcasty do nauki francuskiego
  2. Jak z łatwością zrozumieć wszystko, co usłyszysz i przeczytasz – szkolenie
  3. Recenzja Aplikacji Babbel

Maciej Zych

Jestem studentem filologii angielskiej oraz francuskiej. To właśnie te języki towarzyszą mi każdego dnia zarówno podczas zajęć jak i w pracy oraz czasie wolnym. Jestem miłośnikiem języków romańskich. Moim szczególnym zamiłowaniem jest fonetyka - żaden akcent i wymowa nie są mi straszne.

4 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do 28 000+ osób, które co środę otrzymują ode mnie newsletter z najlepszymi metodami nauki języków, które opracowuję jako mgr psycholog z doświadczeniem w samodzielnej nauce 11 języków. 📬 ⭐️ Praktyczna wiedza, co tydzień, prosto do Twojej skrzynki mailowej. ⭐️