Hiszpańskie seriale na Netflixie

🇪🇸 Hiszpańskie seriale na Netflixie – 10 najlepszych 🍿

Jeśli uczysz się hiszpańskiego i masz dosyć kartkowania podręcznika, to nauka poprzez seriale jest właśnie dla Ciebie! Przed tobą 10 hiszpańskich seriali, które sprawią, że Twoja wygodna kanapa będzie trampoliną do wskoczenia na kolejny poziom wtajemniczenia w grze o nazwie: język hiszpański.

¡Hola Językowa Siłaczko! ¡Hola Językowy Siłaczu! Z przyjemnością chciałbym przekazać Ci świeżutki artykuł, w którym znajdziesz najlepsze hiszpańskie seriale na Netflixie. Będą to zarówno seriale w sam raz dla osób, które szukają po prostu rozrywki i lubią hiszpańską kulturę, ale postarałem się je dobrać w taki sposób, aby stanowiły też świetne reozwiązanie stricte jako seriale do nauki hiszpańskiego na Netflixie!

Jeśli uczysz się hiszpańskiego i masz dosyć kartkowania podręcznika, to nauka poprzez hiszpańskie seriale na Netflixie będzie dla Ciebie idealną odskocznią od rutyny! Z jednej strony odskocznią, a z drugiej strony tak naprawdę jest to idealny sposób na ćwiczenie rozumienia ze słuchu. Paradoksalnie to żaden językowy fast food, żaden językowy popcorn – chciałoby się rzec – tylko pełnoprawny, językowy posiłek. Smacznego!

Nie brzmi to dla Ciebie przekonująco, że hiszpańskie seriale mogą być pełnoprawnym elementem planu nauki? Obejrzyj poniższy poradnik i dowiedz się jak zaplanować samodzielną naukę języka.
Nagrałem ten film na bazie mojego doświadczenia w nauce 10 języków obcych. ⤵️

Wracając do seriali samych w sobie…

Jest to świetna propozycja,  jeśli znudziły Ci się już dialogi z czytanek o psie Juana i nowej pracy Carmen. Seriale otwierają drzwi do setek nowych historii, z którymi możesz się utożsamiać. Zobaczysz, że w ten sposób dużo szybciej będziesz zapamiętywać nowe słownictwo i wyrażenia. To też kopalnia słownictwa potocznego, którego nie nauczysz się z podręcznika, ale za to z pewnością usłyszysz nie raz i nie dwa na hiszpańskich ulicach. To w zasadzie trafne podsumowanie – hiszpańskie seriale to w pewnym sensie lustro ukazujące Ci przekrój hiszpańskiego społeczeństwa.

Oglądając hiszpańskie seriale na Netflixie w jednym serialu możesz poznać „język hiszpańskiej ulicy”, w drugim zapoznać się z wyrażeniami typowymi dla nastolatków. Z drugiej strony – wybierając choćby pierwszy na poniższej liście serial Velvet, możesz się zapoznać ze słownictem typowym dla wyższych sfer, pełnym dystyngowanych, okrągłych słów i iście wyszukanych zwrotów.

Teraz – przed Tobą 10 hiszpańskich seriali, które sprawią, że Twoja wygodna kanapa będzie trampoliną do wskoczenia na kolejny poziom wtajemniczenia w grze o nazwie: język hiszpański. 🇪🇸 A na koniec opowiem Ci jeszcze jak wycisnąć naukę poprzez hiszpańskie seriale na Netflixie niczym świeżą, dojrzewającą w hiszpańskim stopniu pomarańczę i jak wykorzystać w maksymalnym stopniu seriale do nauki języka hiszpańskiego. Przygotowałem tam dla Ciebie kilka ciekawych i niezwykle skutecznych metod i niespodzianek! 🍊

Hiszpańskie seriale na Netflixie, Seriale do nauki hiszpańskiego na Netflixie, Hiszpańskie seriale
🍿 Nie ma lepszego sposobu na zanurzenie się w hiszpańskim języku i hiszpańskojęzycznej kulturze, niż delektowanie się językowymi delicjami w postaci historii opowiadanych na ekranie 👀

Hiszpańskie seriale na Netflixie 🍿
Jakie hiszpańskie seriale polecam z własnego doświadczenia?

1) Velvet

Historia o miłości, zazdrości, modzie i skomplikowanych relacjach rodzinnych, która dzieje się pod dachem madryckiego domu mody w latach 50-tych. W roli głównej znany i lubiany Miguel Ángel Silvestre (możesz go kojarzyć z Narcos). Aktorzy mówią bardzo starannie i bardzo wyraźnie – prawdopodobnie dlatego, że tak nakazywały maniery w klasie wyższej lat 50-tych XX. wieku. Niezwykle mało przekleństw, niezwykle dużo formalności i „panowania” w stosunku do dzisiejszego, potocznego języka hiszpańskiego. Jednakże ze względu na szeroki wachlarz życiowego słownictwa, różnorodność akcentów (i tempa mówienia, ach ten Pedro!) oraz spokojna, acz całkiem ciekawa fabuła – to wszystko sprawia, że serial będzie idealny dla osób, które chcą rozpocząć naukę języka hiszpańskiego poprzez seriale.


2) Telefonistki

Jak wyglądała sytuacja kobiet w Madrycie, w latach 20? Co zrobią telefonistki, by stanąć na równi z mężczyznami? To historia o buncie, zakazanej miłości i sile kobiecej przyjaźni.


3) Elite

Nieszczędzący w słowach nastolatkowie z prywatnej szkoły, których połączyła zbrodnia. Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami domów za miliony? Czy miłość jest silniejsza niż podziały społeczne?


4) Valeria

Lekka opowieść o perypetiach miłosnych zmagającej się z kryzysem twórczym młodej pisarki. Akcja dzieje się w barwnej stolicy Hiszpanii. Na drodze Valerii stanie, Victor (Maxi Iglesias). Co zmieni w jej życiu ten przystojny nieznajomy?


5) La Casa de Papel

Hiszpański klasyk Netflixa. Historia o napadzie stulecia, od której nie da się oderwać. Gwarantowana reakcja „WOW”, a w zasadzie „¡Dios mío!”.

💡 Uwaga – osobom na niższym poziomie zaawansowania może być ciężko nadążyć za językiem i fabułą jednocześnie. Stąd też warto skorzystać choćby z wtyczki Language Reactor, o której będzie jeszcze nieco więcej pod koniec tekstu.


6) Bałagan jaki zostawisz

Jeśli spodobało Ci się Elite, ten thriller powinien znaleźć się na Twojej liście „do obejrzenia”. Łączy je nie tylko główny bohater, lecz także twórcy. Serial przedstawia drogę nowej nauczycielki do rozwiązania mrocznej tajemnicy, która wisi nad liceum w małym hiszpańskim miasteczku. 


7) Gran Hotel

Julio zatrudnia się w hotelu, by zbliżyć się do rodziny, która ma związek z tajemniczym zaginięciem jego siostry. Jakie tajemnice skrywa Gran Hotel? Czy Julio pozna prawdę?


8) Pełne Morze

Seria tajemniczych zgonów na luksusowym statku z Hiszpanii do Rio de Janeiro prowadzi do okrycia rodzinnych tajemnic dwóch podróżujących ze sobą sióstr.

A jakie hiszpańskie seriale na Netflixie polecacie Wy?

Przed publikacją tekstu, w grupie Językowa Siłka na Facebooku zapytałem Was, jakie seriale polecacie od siebie i dlaczego. Oto dwie najciekawsze propozycje od społeczności Językowej Siłki ⤵️

9) Las de la última fila

Wzruszająca, a zarazem pełna dowcipu opowieść o 5 przyjaciółkach po trzydziestce, które dowiadują się, że jedna z nich jest śmiertelnie chora. Wyjeżdżają w podróż, gdzie odkrywają siebie i poznają siłę ich przyjaźni.


10) Uwięzione

Historia Macareny, której świat wywrócił się do góry nogami. Jednego dnia beztroskie życie w pięknym mieszkaniu, drugiego  walka o przetrwanie w damskim więzieniu. Jak sobie poradzi?


🪄 Pewna magiczna wtyczka, która wzniesie Twoją naukę poprzez hiszpańskie seriale na Netflixie na duuużo wyższy poziom:

Wtyczka Language Reactor umożliwi Ci oglądanie seriali w oryginale, na wcześniejszym etapie nauki niż teoretycznie powinno być to możliwe. Jakim cudem? Otóż – korzystając z tej wtyczki, możesz wyświetlać – na obecną chwilę wyłącznie korzystając z przeglądarki Google Chrome – napisy w dwóch językach jednocześnie. Możesz mieć bez przerwy włączone napisy i po polsku i po hiszpańsku. Nie musisz wybierać! Koniec z przerwami na słownik w trakcie seansu. Gotowe tłumaczenia będziesz mieć jak pilot, zawsze pod ręką.

Ponadto z pomocą wtyczki łatwo stworzysz fiszki, które potem możesz np. wyeksportować do Anki lub innego programu. Na stronie Language Reactora znajdziesz też katalog filmów i seriali dostępnych w danym języku na Netflixie. Pamiętaj, że nie wszystkie będą dostępne w Polsce i w przypadku niektórych, jeśli najdzie Cię ochota, aby je obejrzeć, niezbędne może się okazać zainstalowanie programu/wtyczki typu VPN. 

💡 Chcesz zobaczyć jak dokładnie działa to narzędzie, jak krok po kroku wszystko ustawić i jak hiszpańskie seriale na Netflixie mogą stać się Twoim idealnym narzędziem do nauki języka hiszpańskiego? Sprawdź poniższe – bezpłatne – szkolenie, które przeprowadziłem w ramach noworocznego wyzwania Językowej Siłki! ✅

Szkolenie jest podzielone na rozdziały, z łatwością znajdziesz fragment na temat wtyczki Language Reactor ⤵️


🎧 Jeśli wolisz, możesz wysłuchać tego szkolenia jako podcastu na Spotify:

⏰ Nie masz czasu na szkolenie i chcesz czym prędzej wziąć się do oglądania seriali?

Jeśli tak jest, ale czujesz, że potrzebujesz garści wiedzy na temat tego, jak wyciągnąć maksimum z nauki poprzez seriale – zamiast rozbudowanego szkolenia, obejrzyj 13-minutowe nagranie, w którym opowiadam o najważniejszych aspektach, których pod żadnym pozorem nie możesz pominąć rozpoczynając swoją przygodę z nauką poprzez seriale.

PS Film ten nagrałem w okresie, kiedy mieszkałem w Granadzie, w Andaluzji (klik po tekst na ten temat) i intensywnie uczyłem się języka hiszpańskiego! 🇪🇸

Po więcej metod nauki języków, językowych eksperymentów i narzędzi do nauki: zasubskrybuj kanał Językowa Siłka!


Okej! Teraz wiesz, jak uczyć się języka poprzez hiszpańskie seriale na Netflixie. Kiedy zaczynasz? Mam wielką nadzieję, że pośrod 10 moich propozycji znajdziesz coś w sam raz dla siebie! Możesz wybierać pomiędzy romansami, kryminalnymi zagadkami, a serialami kostiumowymi. Do wyboru, do koloru! 🎨

A zatem – Językowa Siłaczko, Językowy Siłaczu!
Udanego seansu i owocnej nauki życzę! 🍿

Pozdrawiam pięknie,
Patryk Topoliński (psst: po kulisy mojej nauki języków, zajrzyj na mój Instagram @jezykowasilka)


🇪🇸💡 Jeśli interesują Cię hiszpańskie seriale na Netflixie, bardzo możliwe, że poniższe artykuły Językowej Siłki również okażą się dla Ciebie wartościowe (kliknij tytuł, aby przejść do tekstu):

  1. Hiszpański na poziomie B1 – B2.
  2. Hiszpański na poziomie C1 – C2.
  3. Język hiszpański – całkowite zanurzenie.


Patryk Topoliński Językowa Siłka

Cześć, przepraszam, że na chwilę zmienię temat. Tu Patryk Topoliński, pomysłodawca i założyciel Językowej Siłki.

Na portalu Językowa Siłka przez ostatnie lata stworzyliśmy kilkaset artykułów, będących bazą wiedzy do samodzielnej nauki kilkudziesięciu języków. Jak widzisz – pomimo tego, że codziennie odwiedza nas ponad tysiąc osób – na stronie nie ma typowych w internecie okienek z reklamami. Wynika to z faktu, iż portal jezykowasilka.pl utrzymywany jest poprzez nasze autorskie materiały edukacyjne.

🟢 Dziś chciałbym zaprosić Cię do zapoznania się z moim autorskim kursem Język w Rok!

Z wykształcenia jestem psychologiem i w mojej pracy i moich materiałach łączę doświadczenie poligloty z wiedzą psychologiczną opartą na badaniach naukowych. Osobiście wierzę, że nauka języków może być przyjemnością. Obecnie odkrywam świat za pomocą 11 języków. A są to: polski, angielski, hiszpański, portugalski (brazylijski), francuski, grecki, włoski, szwedzki, rosyjski, niemiecki, turecki.

Moją autorską metodę Język w Rok stworzyłem w taki sposób, aby była przyjazna osobom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w samodzielnej nauce języków. Metoda Język w Rok to przepis na naukę języka kroczek po kroczku, który Ty możesz dostosować do swoich potrzeb oraz do języka, którego się uczysz. Tworzę materiały, które mają umożliwić Ci samodzielną, skuteczną, przyjemną i kilka razy szybszą (i tańszą) niż na tradycyjnych kursach naukę języka.

Kurs Język w Rok to sprawdzony przepis na to, jak krok po kroku nauczyć się dowolnego języka w rok do poziomu swobodnej komunikacji. Sprawdź darmowe lekcje, agendę kursu oraz opinie uczestników i przekonaj się, czy to coś dla Ciebie!

✅ "CHCĘ POZNAĆ SZCZEGÓŁY": https://jezykowysklep.pl/kurs/

Życzę Ci pięknego dnia, dużo uśmiechu i odwagi do spełniania językowych marzeń. I już zapraszam do dalszego zdobywania wiedzy na portalu Językowa Siłka.

Patryk ❤️😊


 

Patryk Topoliński

Pomysłodawca i założyciel Językowej Siłki, wyzwania Język w Rok oraz Językowego Sklepu. Wierzę, że nauka języków może być przyjemnością. Jestem psychologiem i trenerem językowym oraz poliglotą. Wierzę, że każdy język jest kluczem do nowego świata i nowej rzeczywistości. „Żyjesz tyle razy, ile znasz języków”. Ja żyję 10 razy: po polsku, angielsku, hiszpańsku, niemiecku, włosku, grecku, francusku, szwedzku, rosyjsku i portugalsku (wariant brazylijski). Jestem autorem książek na temat samodzielnej nauki języków (ponad 4000 Czytelników), twórcą autorskiej metody i kursu online Język w Rok. Prowadziłem też wykłady na uczelniach (m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Warszawskim) oraz współpracowałem z przedsiębiorcami i sportowcami, pomagając im osiągać językowe cele.

5 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

✅ ZAPISY NA KURS MOJEJ AUTORSKIEJ METODY JĘZYK W ROK | Sprawdź szczegóły teraz! ⭐️