zanurzenie w koreańskim

3 sposoby na zanurzenie w koreańskim

W tym artykule znajdziesz polecenia materiałów, które pomogą Ci zanurzyć się w języku koreańskim.

Zanurzenie w koreańskim, na czym polega? Wyobraź sobie, że język to ocean. Nauka w szkole, bądź na kursach językowych jest jak wakacyjna kąpiel w morzu. Ty wykorzystując metodę całkowitego zanurzenia sprawiasz, że ocean staje się Twoim domem, a Ty zamieniasz się w językową syrenę. 🧜‍♀️ W tym artykule pokażę, Ci jak możesz zanurzyć się w oceanie zwanym – język koreański wykorzystując do tego podcasty, seriale i filmy.

Blogi do nauki koreańskiego:

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat koreańskiej gramatyki, bądź szukasz materiałów do czytania, odwiedź te blogi:

Chcesz dowiedzieć się więcej o metodzie zanurzenia? Obejrzyj filmik Patryka – założyciela Językowej Siłki, który opowiada jak praktycznie wykorzystać metoda zanurzenia w języku. Tą wiedze możesz wykorzystać przy nauce nie tylko koreańskiego, ale każdego języka, którego się uczysz! Film znajdziesz tutaj


zanurzenie w koreańskim

Podcasty do nauki koreańskiego:

Podcastów możesz słuchać wszędzie. W drodze do pracy, szkoły… w kolejce do kasy, korku czy myjąc naczynia. Podczas wszystkich tych monotonnych i dłużących się czynności możesz zanurzyć się w koreańskim i koreańskiej kulturze. Czy to nie cudowne? Dodatkowo podcasty to kopalnia słownictwa i przydatnych zwrotów. Przed tobą lista 10 podcastów, które umilą Ci czas i ułatwią zanurzenie w koreańskim.

 • Talk to me in 100% Korean
 • Talk to me in Korean – Core Koren Grammar
 • Let’s learn Korean with K-mama
 • Essential Korean Podcast
 • Real life conversations for beginner
 • Learn Korean with David
 • Hangugeo con AngDuck
 • Sponge Mind
 • Sparkling Korean
 • Korean NewYorker

W aplikacji AudioClip, znajdziesz podcasty po koreańsku dla osób na wyższym poziomie zaawansowania.

Kanały YouTube do nauki koreańskiego:

Przed toba lista koreańskich kanałów na YouTube, które pomogą Ci zrozumieć koreańską gramatykę oraz osłuchać się z językiem.

koreańskie seriale

Koreańskie seriale:

Gdy będziesz mieć ochotę na wieczorne oglądanie Netflixa, odstaw na bok amerykańskie propozycje i postaw na koreańskie seriale. Wybór jest naprawdę spory. Poniżej znajdziesz polecenia seriali i programów dostępnych na Netflix oraz Disney +.

Pamiętaj, aby jak najwięcej wyciągnąć z oglądania seriali, zrezygnuj z lektora. W końcu kluczem metody zanurzenia jest zanurkowanie w językowym oceanie, a wręcz zamiana w syrenę, dla której będzie on drugim domem. Koreańskie seriale pomogą Ci osłuchać się z językiem, wzbogacą Twoje słownictwo i pomogą Ci w nauce poprawnej wymowy.

Z poniższego filmu dowiesz się, jak zrozumieć wszystko, co usłyszysz w nowym serialu i poznasz sposób na językowe zhakowanie Netflixa (rozdział: Narzędzie II – Hakujemy Netflixa (i nie tylko): Nauka Poprzez Seriale).

Crash landing on you 8,7/10 IMDb Netflix

Ona – milionerka z Korei Południowej, która przypadkowo ląduje w Korei Północnej, on — żołnierz, który postanawia ją chronić. Tę dwójkę pochodzącą z zupełnie innych światów postanawia połączyć los. Czy mają szansę na miłość?

Potomkowie słońca 8,3/10 IMDb

Ta łapiąca za serce K-drama przedstawia historię byłych kochanków: lekarki i oficera sił specjalnych, którzy spotykają się po latach, gdy w kraju wybucha wojna. Czy w tych mrożących krew w żyłach okolicznościach odezwie się dawne uczucie?

Stranger 8,5/10 IMDb Netflix

Odważna pani detektyw i pozbawiony empatii prawnik zrobią wszystko by rozwikłać sprawę morderstwa. Jak poradzi sobie ten wybuchowy duet w świecie przeżartym korupcją?

W szale zemsty 7.7/10 IMDb Disney +

Wciągająca historia o Ok Chan Mi, która szuka zemsty za śmierć swojego brata bliźniaka.

Start-up 8/10 IMDb Netflix

Jak wirtualne marzenia spełnić w realnym świecie? Historia o ambitnych młodych przedsiębiorcach, którzy pragną zaistnieć na rynku technologicznym Korei Południowej. Jak w każdej K-dramie możemy liczyć na wątek miłosny.

Squid Game 8/10 IMDb Netflix

Wymieniając koreańskie seriale, nie możemy zapomnieć o Squid Game. Stał się on Hitem Netflixa przez duże „H”. Masz go na swojej liście do obejrzenia?

Silni i sprawni: starcie stu 7.7/10 IMDb Netflix

Jest to program rozrywkowy w formie turnieju sprawnościowego. Celem turnieju jest odnaleźć idealną budowę ciała bez względu na płeć, wiek czy rasę. Świetna propozycja dla wszystkich fanów sportu, ale i osób interesujących się koreańską kulturą. W programie wzięli udział koreańscy olimpijczycy, zawodnicy MMA, influencerzy, kulturyści, crossfiterzy, strongmeni, tancerze, ale także wojskowi i strażacy. Przekrój osób jest wielki. Po reakcji uczestników, którzy dowiadują się, kto wystąpi z nimi w programie możesz zorientować się, kto w Korei uważany jest za legendę sportu, kogo podziwiają.

Zanurzenie w koreańskim – dodatkowe materiały:

Aplikacje:

 • Memrise – gotowy kurs koreańskiego (kurs od Memrise, a nie od użytkowników)
 • Falou – aplikacja skupiająca się na mówieniu oraz wymowie, a także konwersacjach
 • Drops oraz ClozeMaster – do nauki słówek
 • Poradnik dla początkujących znajdziesz tutaj
 • Platforma do nauki koreańskiego Mirinae
 • Darmowa biblioteka materiałów, która ułatwi Ci zanurzenie w koreańskim

Za podesłanie niezwykle wartościowej listy materiałów do nauki języka koreańskiego (która była bardzo przydatna przy tworzeniu tego zestawienia) dziękujemy z całego językowego serca kursantce Kursu Język w Rok Zofii Gołąb

Skoro interesują Cię materiały o nauce języka koreańskiego, bardzo możliwe, że poniższe artykuły Językowej Siłki również mogą okazać się dla Ciebie wartościowe (kliknij tytuł, aby przejść do tekstu):

 1. Nauka koreańskiego krok po kroku
 2. Hangul – od czego zacząć?
 3. Jak Koreańczycy liczą wiek?

🔑 Poznaj kurs online Język w Rok. 👨‍🎨 W kursie zaprojektujesz, a następnie stworzysz wersję Ciebie, która płynnie posługuje się Twoim wymarzonym językiem (z gwarancją efektów lub zwrotem pieniędzy bez podawania przyczyny) ⤵️

Patryk Topoliński Językowa Siłka

Cześć, przepraszam, że na chwilę zmienię temat.

Tu Patryk Topoliński, pomysłodawca i założyciel Językowej Siłki.

Na portalu Językowa Siłka przez ostatnie lata stworzyliśmy kilkaset artykułów, będących bazą wiedzy do samodzielnej nauki kilkudziesięciu języków. Jak widzisz – pomimo tego, że codziennie odwiedza nas ponad tysiąc osób – na stronie nie ma typowych w internecie okienek z reklamami. Wynika to z faktu, iż portal jezykowasilka.pl utrzymywany jest poprzez nasze autorskie materiały edukacyjne.

🟢 Dziś chciałbym zaprosić Cię do zapoznania się z moim autorskim kursem Język w Rok!

Z wykształcenia jestem psychologiem i w mojej pracy łączę kompetencje osoby mającej doświadczenie w samodzielnej nauce języków z wiedzą psychologiczną opartą na badaniach naukowych. Osobiście wierzę, że nauka języków może być przyjemnością. Obecnie odkrywam świat za pomocą 11 języków. A są to: polski, angielski, hiszpański, portugalski (brazylijski), francuski, grecki, włoski, szwedzki, rosyjski, niemiecki, turecki.

Moją autorską metodę Język w Rok stworzyłem w taki sposób, aby była przyjazna osobom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w samodzielnej nauce języków. Metoda Język w Rok to przepis na naukę języka kroczek po kroczku, który Ty możesz dostosować do swoich potrzeb oraz do języka, którego się uczysz. Tworzę materiały, które mają umożliwić Ci samodzielną, skuteczną, przyjemną i kilka razy szybszą niż na tradycyjnych kursach naukę języka.

Kurs Język w Rok to sprawdzony przepis na to, jak krok po kroku nauczyć się dowolnego języka w rok do poziomu swobodnej komunikacji. Sprawdź lekcje próbne, agendę kursu oraz opinie uczestników (już 1372 Kursantów) i przekonaj się, czy to coś dla Ciebie!

🚀 "CHCĘ POZNAĆ SZCZEGÓŁY": https://jezykowysklep.pl/kurs/

Życzę Ci pięknego dnia, dużo uśmiechu i odwagi do spełniania językowych marzeń. I już zapraszam do dalszego zdobywania wiedzy na portalu Językowa Siłka.

Patryk 🙋🏻‍♂️😊


 

Oliwia Sagan

Hej! Hi! Hola! Hallo! Nazywam się Oliwia i pomogę Ci zanurzyć się w świecie hiszpańskiej, amerykańskiej i koreańskiej kultury poprzez muzykę oraz seriale, czyli to, co lubię najbardziej (mam nadzieję, że Ty też).

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do 28 000+ osób, które co środę otrzymują ode mnie newsletter z najlepszymi metodami nauki języków, które opracowuję jako mgr psycholog z doświadczeniem w samodzielnej nauce 11 języków. 📬 ⭐️ Praktyczna wiedza, co tydzień, prosto do Twojej skrzynki mailowej. ⭐️